Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirasy. Ostatnimi czasy wybrałem się w #januszex w którym pracuję na rozmowę z szefem, gdyż chciałem porozmawiać na temat mojej przyszłości w firmie (ha tfu). Umówiliśmy się na spokojnie mailowo w dogodny dla szefa dzień, gadka szmatka - przedstawiłem swoje wrażenia z pracy, co bym usprawnił i tego typu sprawy. Gadka zeszła na rozmowę gdzie się widzę i czy się spełniam na obecnym stanowisku. Pracuję jako specjalista, ale w przyszłości chciałbym iść bardziej w zarządzanie ludźmi niż to czym obecnie się zajmuję (np. Team Leader). Pod koniec spotkania przedstawiłem swoją ofertę przyszłej podwyżki, szef powiedział że odniesie się do niej na dniach. Parę dni później zostałem zaproszony na rozmowę gdzie zaproszony został również mój bezpośredni przełożony. Zostałem zrugany, że nie przygotowałem się do rozmowy, że nawet nie podziękowałem że mogłem pracować w firmie (xD) i tego typu sprawy np. "Mnie się nie składa ofert" lub też teksty typu, że szef był zażenowany odbytą rozmową i to powinienem prosić o podwyżkę, a nie składać jakieś oferty. Druga sprawa to, że według szefostwa wyglądam na niezadowolonego z pracy i raczej nie spełniam się na obecnym stanowisku, a oni nie chcą mieć w swoim zespole takiej osoby. Koniec końców Janusz odwrócił kota ogonem i stanęło na tym, że na żadną podwyżkę nie mogę liczyć, a co więcej "szefostwo" musi się zastanowić nad tym czy chcą dalej ze mną współpracować. Zaproponowali rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Proszę o opinie i co byście zrobili w takiej sytuacji.. Taguję dla zasięgów: #januszex #praca #hr #gorzkiezale #pytaniedoeksperta #januszebiznesu #pytanie #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 179
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:
i co CI zrobią? Rób tyle ile możesz. Jak będą robić problemy to rób dokładniej, sprawdzaj rzeczy po dwa razy bo zależy Ci na jakości i o 1600 opuszczaj budynek.

Co najgorszego mogą Ci zrobić jak będziesz robił wolno? Wywalą Cie? xD Wtedy dostaniesz ekstra czas na znalezienie pracy.
W przypadku porozumienia stron nie masz odprawy i zasiłku.
  • Odpowiedz
@Wejszlo: @AnonimoweMirkoWyznania: słuchaj jesteś typowym Polakiem... "Przyzwyczaje się" "Wyrobię się" "823% normy niby dużo ale dam radę" "2300 to na początek bo ten co tu robi to ledwo ma 3000" Co to znaczy że przychodzisz do pracy i ty bierzesz pod uwagę jakieś staże jakieś p--------y? Gość cię zatrudnia i robisz swoją robotę w swoim tempie a nie na strachy bo jw już wniosek wysnówam jesteś Jeleniem a
  • Odpowiedz
Popros o wypowiedzenie z ich strony i chodz do pracy do konca. O--------j sie na ile sie da i w------j wszystkich na okolo xD. Sa terminy, jest cisnienie - podnies im je tak wysoko az wybuchna :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To brzmi trochę tak jakbyś jednak się przecenił i nie za ciekawie poprowadził rozmowę z szefem jak chcą ciebie zwolnić.
Nie wiem czemu się dziwisz, że nie chcą ci dać podwyżki jak bez problemu mogą ciebie zwolnić to oznacza, że nie jesteś tak przydatny jak ci się wydaje.
Wykopki nieźle łapią bejta uciemiężonego pracownika co za samo bycie powinien dostawać podwyżki.
  • Odpowiedz
Uwielbiam takie testy. Sam wyrzucilem takiego kolesia twojego typu z roboty, ktory tak smao sie przedstawial, jako opoka firmy i ktos bez kogo nie da sie dalej robic interesu:)


@miki4ever: ja w robocie powiedziałem "podwyzka 20% albo dalej chodzę na rozmowy rekrutacyjne". Koniec koncow podwyzke dostalem ;)
  • Odpowiedz
@Vitkacy: jeśli jesteś sumienny, wykonujesz swoją pracę odpowiednio, nikt nie musi Cię prowadzić za rączkę i stać nad Tobą to jesteś pracownikiem idealnym dla pracodawcy ale co robią pracodawcy? jebią Cię na nadgodziny, wymagają prac nie objętych umową, powinni wyjść sami z propozycją podwyżki a nie chodzić się i łaskawie prosić a może coś rzuci, jak idziesz na L4 to patrzą na Ciebie jak na złego człowieka "czemu mogłeś mi
  • Odpowiedz
Wolałbym wiązać swoją przyszłość z Polską, boli mnie tylko, że w większości przypadków pracując dla polskiego pracodawcy jesteś narażony na nadmierną eksploatację psychiczną


@AnonimoweMirkoWyznania: Zaraz, zaraz... A kto Ci broni przejść do firmy z zagranicznym kapitałem? Ja obecnie pracuję dla amerykańskiej firmy i jestem mega zadowolony, całkiem inna mentalność, zero januszerki - jeśli tylko ogarniasz j. angielski to polecam ten styl życia.
  • Odpowiedz
OP: @januszbiznesow @dicamillo89 ...Jest to dziwne, bo moje obecne szefostwo nie jest stare (~40 lat), a mają pozostałości po dawnym ustroju - np. gadki o tym, że jestem roszczeniowy, bo chcę zarabiać i określiłem ścieżkę kariery jaka mnie interesuje w przyszłości.


@AnonimoweMirkoWyznania: To nie jest brak znajomości realiów, wierz mi. To zwykła manipulacja i próba sprawiania określonego wrażenia, które ma na celu obniżenie Twojej pewności siebie. Mam "w
  • Odpowiedz