Wpis z mikrobloga

Bo jakbym chciał sam sobie kasować zakupy, to zrobiłbym kurs na obsługę kasy fiskalnej, a nie szedł do kasy, żeby zrobił to ktoś kompetentny


@Pangia: dla mnie idealna sprawa, jak idę z 3-4 rzeczami i nie potrzebuję kompetentej osoby do rozpozania bułki codziennej od bułki z jarmużem. Jak są kody kreskowe i nie trzeba się bawi w ważenie, to robi się to ekspresowo.
Wprowadzą jeszcze w Polsce cash back i nie
@bachus: Nie wiem, nie mam jakoś problemu z robieniem tam zakupów. Jest tyle innych sieciówek, to naprawdę nie jest przymus. Czasami mam takiego niefarta, że stoję #!$%@? nie wie ile w kolejce, ale zawsze płacę kartą, cyk fuch i do widzenia. No, a przynajmniej do momentu, w którym ZSRE nie #!$%@?ło się ze swoim socjalistycznym ratowaniem świata i nie wymusiło losowego przymuszania do podawania PIN-u przy transakcjach bezgotówkowych, bo przecież przeciętny
Wystarczy wtedy 1 kasjerka, która przypilnuje 4 kas. Pozostałe 3 stracą pracę.

Większe zapowiedzi podwyżek minimalnej spowodują tego typu działania w większej ilości branż.

Sklepy będą się broniły przed sztucznym pompowaniem balonu pod tytułem minmalna.


@Kitas5: nie róbmy scen, w TESCO i innych dyskontach kasy samoobsługowe są od lat. W Biedronce i tak rzadko kiedy jest więcej czynne kas, niż dwie. Nadal będzie jedna/dwie czynne kasy z obsługą, dodatkowo rozładowane kolejeki.
@Kitas5: ależ oczywiście że ktoś będzie musiał za to zapłacić i to nie chodzi tylko o koszt zatrudenia - trzeba jeszcze np. dowieźć towar do sklepu, czy go wyprodukować. Nie rozumiem co ma natomiast do tego autmatyzacja i polepszenie komfortu kupującego. Jak z 12 lat temu mieszkałem poza Polską, to kilka samoobsługowych kas było standardem.
@Pangia: Chłopie, nadeszła przyszłość! Czas wyjść z jaskini. xD
IMO wszędzie powinny być takie kasy. Wtedy nikt nie sapie mi nad plecami. Zwłaszcza madki, janusze, grażyny i inne dzbany, bo Ci ludzie są za głupi, żeby to obsługiwać, albo się tego po prostu boją. Mogę wtedy w spokoju i na luzaka zrobić sobie zakupy. Dodatkowo, dzięki takim urządzeniom może zniknie ten kretyński przepis z niedzielami bez handlu.