Wpis z mikrobloga

Ehh Mirki i Mirabelki, wczoraj wracając z pracy miałem kolizje. Kurier DHL wymusil na mnie pierwszeństwo, motocykl do kasacj (poszły lagi, lusterka, mocowanie tłumika, felga oraz przedni błotnik co najmniej). Kask pękł, ochraniacze na kolana również jak i kurtka porwana. Byłem w szpitalu ponieważ nadgarstek mnie strasznie boli oraz palec mam spuchniety. Na szczęście nic nie jest złamane..

Chcą się dogadać zamiast przez OC, czy wtedy nadal należy mi się odszkodowanie z pracy? Poleci ktoś dobra firmę żeby mieć pełen zwrot kasy oraz zadośćuczynienia? Wczoraj planowałem kupić jakiś inny motor, ale po dzisiejszej nocy mam załamanie i boję się poruszać. Na szczęście mam nowy samochód w automacie, więc jakoś mogę jeździć. Zwolnienie od szpitala do końca tego tygodnia.

Dodatkowo, poleci ktoś dobrą maść na stłuczenia, altacet się nadaje?

#wypadek #kurier #motocykle125 #motocykle #zalesie #prawo #odszkodowanie
Account_executive - Ehh Mirki i Mirabelki, wczoraj wracając z pracy miałem kolizje. K...

źródło: comment_7sjDr7K1eMwvaJL04z1az5QZFDqltW5O.jpg

Pobierz
  • 56
Zatem dzisiaj zgłaszam sprawę na infolinię, czy mogę również głosić sprawę cywilna do e sądu w Lublinie, w ramach zadośćuczynienia? Mam notatkę z policji, sprawca został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo czy oprócz strat fizycznych, moralne też mogę zgłosić do ubezpieczyciela?
@Account_executive: Zgłaszasz do ubezpieczyciela wszystko, naprawda sprzętu w autoryzowanym serwisie na oryginałach, zwrot za zniszczone rzeczy. Do tego kwestie zdrowotne. Jeśli chodzi o zdrowie to zbieraj wszystkie rachunki na rehabilitację, badania itd.
Pamiętaj że OC to jedno a masz na pewno sporo innych ubezpieczeń (np. do kredytu, kart itp.) , z których możesz skorzystać w ramach odszkodowań za wypadek. W razie czego nie obawiaj się skorzystać z porady prawnika. Powodzenia i
@Account_executiv Możesz iść po zadośćuczynienie, ale jak nie masz nic połamane a tylko poobijany nadgarstek i palec, to na więcej niż 5 tys bym nie liczył, a i tak pewnie dopiero po sprawie cywilnej.

Sprawy cywilnej o zapłatę zadośćuczynienia do e-sądu nie możesz puścić, bo po pierwsze musisz zgłosić to do ubezpieczyciela i czekać na pierwszą decyzję (nie musisz się odwoływać, możesz później od razu iść do sądu), a po drugie e-sąd
@icanthelpthat: co w tym dziwnego? Miałem lekko stuknieta klapę bagażnika, a całkowity koszt naprawy w ASO wyniósł ponad 1/4 wartości auta xD szwagier ostatnio w dzika jebnal, zderzak światło i jakieś #!$%@?, do zrobienia samemu, wyszło że szkoda całkowita