Wpis z mikrobloga

#rower #rowery
Wyjechałem z pracy, zrobiłem z 300m, jeb i flak z tyłu... zamiast 30min wracałem około 1h45min. Koniec z tym i w plecaku ląduje pompka, dętka i 3 samoprzylepne łatki.
I heheszki bo jak prowadziłem rower to na poboczu spotkałem ziomka z tym samym problemem. Miał dętkę ale pompka mu nie działała. Jak to czyta to pozdro :D
Pobierz
źródło: comment_yH5fcVgoXwVgvBKwMNx3Dx8FMNpJuGy7.jpg
  • 15
@Cyfranek: Tak problem jest z oponą. Wjechałem kilka miesięcy temu na szkło i jest rozcięta na kilka mm. Nawaliłem do środka ducktape aby nie było tak, że dętka "wystaje" przez dziurkę i zapomniałem. Jak widać po kilku miesiącach ducktape się poddał :) Teraz dałem tam 2 paski starej dętki na superglue, powinno dać radę na dłużej :D
@DMMotoAdventures: wiesz, że oponę można od środka zakleić łatką? Taką tradycyjną do opon, nie samoprzylepną.

btw, jeśli szkło było w stanie przeciąć tak oponę, że jest dziura na wylot, to oplot nie jest zbyt gęsty. Jak już wymieniać, to na coś lepszego.
@DMMotoAdventures: ja ostatnio chciałem pomóc gościowi, który złapał flaka... I okazało się, że moja pompka jest połamana xD Zefal Micro, może ze trzy razy użyłem. Teraz kupiłem jakąś Lezynę. Ktoś inny miał pompkę, a ja go poratowałem łatkami.
@globalbus: mam full MTB, ale na miasto zamiast szerokich kapci kupiłem sobie opony szerokości 1,5 jakoś po 50zł sztuka. Jeździ się na nich kapitalnie po asfalcie ale dość szybko po zakupie trafiłem na to szkło. Trochę cebula w portfelu piecze na nową oponę, więc jeszcze chcę ją dojeździć. Oby łatki z dętki były lepsze jak łatka z ducktape :)

@geuze: jak to się mówi, w kupie siła :D
@DMMotoAdventures: łatki z dętki byłyby dobre, jakbyś kleił "klejem" do łatek. Cały sens jest taki, że ten "klej" nie działa na zasadzie adhezji, tylko trwałego powiązania sieci w obu warstwach gumy. Dobrze zrobiona łata, czy to z dętki, czy z gotowych łatek jest baaardzo trwała.
@DMMotoAdventures: jakos tak rok temu wracalem z roboty, juz ciemno i w ogole zmeczony bo ponad 30 km za mna a zostalo 7.5 do domu i nagle jeb, dziura i flak z tylu
ja oczywiscie bez zapasu, bez detki, nic ze soba bo wczesniej jezdzilem 3 lata i zero flaka

i ide z tym rowerem, nagle zatrzymuje sie koles i mowi ze ma zapas i moze zmienimy
wielkie wtf, co za
@DMMotoAdventures: a tak, czytalem to:)
ja ogolnie polecam jezdzic jednak z tym sprzetem calym
wczesniej jezdzilem na starej szosie peugota, miala oryginalne 40 letnie opony, cale popekane i zrobilem an niej tysiace km i nic a jezdzilem po naprawde ciezkim terenie momentami
zmienilem na canyona i tez sie udalo 2 lata bez problemu
a potem zmienilem na gravela i 5 jazda i jeb, jade rano, 5:30, grudzien, zimno w #!$%@? i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DMMotoAdventures:

heheszki bo jak prowadziłem rower to na poboczu spotkałem ziomka z tym samym problemem. Miał dętkę ale pompka mu nie działała.

Ja raz użyczałem pompki ziomkowi, który miał cały osprzęt do wymiany: łyżki, dętkę, łatki nawet. Tylko pompki zapomniał :D
@Maslo_Z_Chlebem jakas z allegro za hajs w stylu 20 albo 30pln. Generalnie kupiłem ją do motocykla na wyprawę xD

Z plusów:
-ma 2 tryby: duża objętość niskie ciśnienie lub mała objętosć wysokie ciśnienie. Niby 5 bar maks.
-ma wentyl 2 stopniowy, podczas pompowania amora czy koła nie tracisz powietrza - sprawdzałem na damperze.
-mała i lekka

Minusów jeszcze brak, pompowałem koło w rowerze kilka razy i działa :)