Wpis z mikrobloga

W popołudniowym dziś #kociporadnik przedstawiam niektóre z firm, które produkują dobrą karmę. Oczywiście mowa tylko o mokrej. Dlaczego nie sucha? To już niedługo w tagu.

O szkodliwych substancjach w kociej karmie pisałam tu:
https://www.wykop.pl/wpis/44423603/wrzucam-jeszcze-raz-bo-literowki-i-wstyd-mi-widze-/

Dlaczego zawartość tauryny w karmie jest ważna tu:
https://www.wykop.pl/wpis/44607645/koleandra-dzis-znowu-dietetycznie-kociporadnik-mag/

Zapraszam do obserwowania #kociporadnik ()

Polecam też artykuł:
https://magwet.pl/mw/19858,kot-jako-miesozerca-co-to-oznacza-dla-lekarza-weterynarii?fbclid=IwAR27QlzZsbZOGqxKl8kqXep-T9zU3CzD2a3comShgqOPUfkjSdxQ0TzKq5c

Aby go przeczytać, trzeba się za darmo zarejestrować, ale dla podanych tam informacji warto.

#koty #kitku
Pobierz Koleandra - W popołudniowym dziś #kociporadnik przedstawiam niektóre z firm, które pr...
źródło: comment_JxkWVCKu5VYv5vWIRbcWttCSvP2ohIFY.jpg
  • 126
@jaceks653: Nie masz, ale jestem "kociarą z lekkim #!$%@?" obecną 4 lata na wykopie i możesz zobaczyć, że robię dużo wpisów na ich temat i np. długo robiłam serię gifów smiesznekotki. Oficjalnie oświadczam, iż wpisy robię z własnej nieprzymuszonej woli, a linki, którymi się z Wami dzielę znalazłam sama :)
@jakiezycietakiarab: Dobrą karmę można kupić za ok 15-19 zł/kg. To jest cena za odpowiednik myszy/szczura/ptaka. Tańsze to taki fast-food, kotu smakuje ale szkodzi. Nie, to nie audiofilia, to są fakty, wystarczy popatrzeć na skład. Można oczywiście żywić kota mięsem, ale wtedy trzeba zapewnić w tym mięsie wszystko - podroby itp, bo same mięśnie które my jemy nie dostarczą mu pełni składników odżywczych.
@jakiezycietakiarab: Już mówię :)
Oczywiście najlepszą z możliwych form karmienia kota jest BARF (o tym również napiszę), której podstawą jest mięso, ale SUPLEMENTOWANE, gdyż kot zjada swe ofiary w całości, a mięso ze sklepów to tylko niektóre części zwierząt (patrz np. gdzie znajduje się tauryna - mój poprzedni wpis) i może prowadzić do groźnych niedoborów.
Istnieje również dieta Whole Prey, której nie trzeba praktycznie w ogóle suplementować, bo karmimy je całymi
@Koleandra na początku nie ma też od razu kupować za dużo. U mnie stanęło na ferringa. Smille jadł słabo a Animonda ma w składzie dużo wołowiny i były problemy żołądkowe. Teraz czeka mnie przejście z karmy dla kociąt na normalną.
@kris_me: Kot w ogóle nie powinien jeść suchego. Również napiszę, dlaczego. Ale głównie dlatego, że choćby nie wiem, jak fancy karma była MUSI ona zawierać szkodliwe dla kota węglowodany z roślin (producenci nie mają obowiązku podawania % węgli na opakowaniu, zatem trzeba obliczać samemu). Węglowodany prowadzą m.in. do cukrzycy, uszkodzeń trzustki i nerek.
Sucha karma kota odwadnia, a kot sam w sobie, jako zwierzę półpustynne, nie ma dobrze rozwiniętego zmysłu pragnienia.
@kris_me: Ale ekstra rudzielec ()()()()()
Czyli wychodzi też około puszka dziennie (nie trzeba tego liczyć z kalkulatorem). Czyli jeśli kupisz 6 puszek Feringi x 200g np. na zooplusie to masz 16zł/ kg. Można tez chyba 12