Wpis z mikrobloga

W popołudniowym dziś #kociporadnik przedstawiam niektóre z firm, które produkują dobrą karmę. Oczywiście mowa tylko o mokrej. Dlaczego nie sucha? To już niedługo w tagu.

O szkodliwych substancjach w kociej karmie pisałam tu:
https://www.wykop.pl/wpis/44423603/wrzucam-jeszcze-raz-bo-literowki-i-wstyd-mi-widze-/

Dlaczego zawartość tauryny w karmie jest ważna tu:
https://www.wykop.pl/wpis/44607645/koleandra-dzis-znowu-dietetycznie-kociporadnik-mag/

Zapraszam do obserwowania #kociporadnik ()

Polecam też artykuł:
https://magwet.pl/mw/19858,kot-jako-miesozerca-co-to-oznacza-dla-lekarza-weterynarii?fbclid=IwAR27QlzZsbZOGqxKl8kqXep-T9zU3CzD2a3comShgqOPUfkjSdxQ0TzKq5c

Aby go przeczytać, trzeba się za darmo zarejestrować, ale dla podanych tam informacji warto.

#koty #kitku
Pobierz
źródło: comment_JxkWVCKu5VYv5vWIRbcWttCSvP2ohIFY.jpg
  • 126
@zxc0:
Kot nie powinien jeść: kukurydzy, ryżu, pszenicy, a tu one są wysoko w składzie. Również fruktooligosacharydy to po prostu cukier. To wszystko sprawia, że poziom cukru we krwi skacze i to najszybsza droga do cukrzycy.

Zacytuję również artykuł z wpisu:
"(...)stale podwyższone stężenie glukozy w osoczu krwi prowadzi do stale podwyższonego stężenia insuliny we krwi, a to z kolei może w dłuższej perspektywie czasowej być przyczyną uszkodzenia komórek beta trzustki
@zxc0: Nie chcę zmuszać nikogo do niczego, po prostu przekazuję wiedzę, którą podają specjaliści od żywienia zwierząt domowych. Może to kogoś przekonać, może nie. Ale warto samemu poświęcić chwilę i posprawdzać. Kot to też istota czująca, a te w naszych domach są zależne od nas w 100%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koleandra: jak jest opcja to zawołaj do tematu o przestawianiu ( ͡° ʖ̯ ͡°) jakby nie mieszać i nie kombinować z markami czy smakami - potwór w moim domu woli umrzeć niż zjeść lepszą jakościowo karmę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koleandra: z moją kicią to chyba będzie szło na rekord czasowy ( ͡° ʖ̯ ͡°) uparcie jej mieszam od daaaaawna, ale czasami mam ochotę wywalić wszystko przez okno, szczególnie po pogardliwych spojrzeniach i chodu w drugą stronę od miski :p
@poprostuzyj: Istnieje wiele dosmaczaczy. To liofilizowane mięso, pokruszyć na wierzch. Gęsi smalec. Żółtko jaja. Drożdże browarnicze. W ostateczności sosiki z Miamor lub Winstona. Albo nawet pokruszona sucha karma, ale niewiele. Może spróbuj dodać ciepłej wody? Wtedy wzmacnia się zapach karmy. Może mniej wody. Może więcej. Coś musi na skurczybyka zadziałać :) Ale super, ze się nie poddajesz <3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koleandra: patrząc po Twojej tabelce to mac's wychodzi naprawdę tanio i jest w miarę wysoko. Masz może o niej jakieś informacje? Polecasz? Swojego "sierściucha" bym może na nią przestawił (widziałem oferty 18x800g za 167~180zł) na pewno lepszy wybór niż whiskas/friskies itp szajs
@poprostuzyj: A próbowałaś dodawać do karmy przysmaki? Paste witaminową albo nawet kawałki suszonego kurczaka? Niektóre kitku łatwo tak oszukać.

Polecam też pakiety różnych firm, żeby sobie wybredna bulwa wybrała co lubi najbardziej. Sporo karmy tak niestety zmarnowałam, ale ostatecznie mam sprawdzone karmy, które kot radośnie zjada.

Kangur z catz finefood to hit na przykład.
@Pixon_2: Przykładowy smak MAC's:

Skład:Drób i żurawina: mięso (min. 45% drób, min. 25% wołowina), produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (serca drobiowe, wątróbki drobiowe, żołądki drobiowe, serca wołowe, wątroby wołowe, żołądki wołowe), żurawina (3%), minerały (1%), olej osetowy (0,2%);
witamina D3 (200 j.m./kg), tauryna (1500 mg/kg), cynk [jednowodny siarczan cynku] (15 mg/kg), mangan [jednowodny siarczan manganu(II)] (3 mg/kg), jod [bezwodny jodan wapnia] (0,75mg/kg)

Bardzo dobra karma. Dlaczego?
1) Jak już wspomniałeś nie ma
@Takbyloniezmyslam: Czy to troll ( ͡º ͜ʖ͡º)

A zatem sheba selection, przykładowy smak:

Sauce Lover:
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (43%, w tym 4% kurczaka), zboże, składniki mineralne, cukier;
witamina D3 (200 j.m./kg), bezwodny jodan wapnia (0,36 mg/kg), pięciowodny siarczan miedzi (4,9 mg/kg), jednowodny siarczan żelaza (37,3 mg/kg), jednowodny siarczan manganu(II) (7 mg/kg), jednowodny siarczan cynku (49,2 mg/kg)

Nadaje się może jako pasza dla kur...
1)
@Koleandra: A co jeśli kot nie chce jeść mokrego? Mam go głodować, aż zje? xD
Mój pierwszy kot (dachowiec) jadł głównie mokre, trochę suchego a i tak musieliśmy uśpić - niewydolność nerek, druga kotka, pers niewiadomego pochodzenia jadła raczej pół na pół i też prawdopodobnie nerki, oba żyły ok. 10 lat.
Teraz od dwóch lat mam persa z hodowli i hodowca mi poleciła jako główną karmę suchą dla persa (royal canin)