Wpis z mikrobloga

@lordNjordhr: W Radomiu nikt mi jeszcze nie powiedział że nie jestem Radomiakiem tylko dlatego że moi rodzice są przyjezdni. Wychowałem się tu więc jestem stąd. U was natomiast jak żeby określać się Warszawiakiem trzeba żyć w Warszawie od kilku pokoleń bo inaczej jest się przyjezdnym xD
@Mawak: Ja ci tlumacze, ze nie mozna okreslac mianem Warszawiakow, zamieszujacych ludzi w Warszawie, bo Warszawiacy zgineli badz wyprowadzili sie po 2 wojnie swiatowej. Wiec w prkatyce to zbior przyjezdnych. Ty mi zaczynasz mowic cos o radmoiu, ze nie ejstes radomiakiem. czlowieku, Gdzie twoi dziadkowie mieli zginac, w 3 wojnie 3 cytryny? w wojnie o swieraki? radom to akurat taka wiocha ze identyfikowanie sie z jej mieszkancami, to potwarz, rozumiem wiec
@Mawak: tak, to ze niedzwiedzica urodzila w wodzie, nie znaczy ze urodzila lososia einsteinie, brawo. Nie, nie wystarczy, ktos kto urodzil sie w rudzie slaskiej a mieszka w katowicach, mowi ze jest z rudy. wyjdz z piwnicy dzieciaku.
@lordNjordhr

nie mozna okreslac mianem Warszawiakow, zamieszujacych ludzi w Warszawie, bo Warszawiacy zgineli badz wyprowadzili sie po 2 wojnie swiatowej.


O gurwa... a ci sprzed wojny jwk byli przyjezdni, to co wtedy?