Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@jakis_login:l, @Matiko1, @janekplaskacz: Dla Waszej wiadomości, śmieszki, wartość na znaku musi być o 1 metr mniejsza niż szerokość przejazdu (jeśli ten jest mniejszy niż 3,5 metra), więc o ile stawiający znak zna przepisy, to nie trzeba wciągać brzucha, bo będzie po pół metra zapasu z każdej strony. ;)

dla pełnej szerokości pojazdu

@radziol88: A masz gdzieś pod ręką gdzie to jest zapisane?

I najważniejsze: skąd zwykły człowiek ma
@daox:

Oznacza zakaz ruchu pojazdów, których szerokość (również z ładunkiem) jest większa od wartości podanej na znaku.

Więc liczy się wszystko, co tylko wystaje poza główną bryłę.
Szerokość samego pojazdu masz w danych producenta, podobnie jak wysokość.
Karanie na miejscu za sam fakt nierealne, ale w razie szkody możesz mieć problemy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@radziol88: A czym są dane producenta? Każdy producent pod hasłem "szerokość pojazdu" oficjalnie podaje tę bez lusterek, dopiero w innej pozycji jest szerokość z uwzględnieniem lusterek. W dodatku np. u mnie w instrukcji jest napisane, że dane z dokumentów technicznych pojazdów są ważniejsze niż te z instrukcji i www, a skąd ja mam wziąć te dane? XD

Mój wpis może wydawać się śmieszny, ale to nie jest takie hop siup. Teraz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@radziol88: Ale przeczytaj jeszcze raz! Ja rozumiem, że podają. Ale co z tego, skoro jednocześnie piszą, że dane z dokumentów technicznych mogą być inne i lepsze? Czym są dokumenty techniczne i skąd masz to wziąć? W oficjalnej ofercie od dealera, na postawie której był zakup, i w oficjalnym na stronie konfiguratorze nie ma dokladniejszych danych. Dane są podane jako jedna "szerokość pojazdu" 1,8 m. ¯\_(ツ)_/¯ #reallife
@daox: w rozporządzeniu o warunkach technicznych pojazdów jest coś takiego:

2. Szerokość pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 12, § 45 ust. 3 pkt 1, § 54 ust. 3, nie może przekraczać 2,55 m i nie obejmuje
ona lusterek zewnętrznych, świateł umieszczonych na bokach pojazdu oraz elementów elastycznych wykonanych z gumy
lub z innych tworzyw sztucznych. Szerokość nadwozia pojazdu, który przeznaczony jest do przewozu towarów w określo-
nej temperaturze, jeżeli jego ściany boczne