Wpis z mikrobloga

Tak wygląda wiązka lasera skierowanego w niebo z perspektywy samolotu. Małego lasera, który można kupić w sklepie za kilka złotych! Tego typu sytuacja zdarzyła nam się kilka razy, a ostatnio w 2018 roku podczas nocnego lotu nad Wrocławiem do albumu POLAND ON AIR, kiedy to ktoś celowo próbował nas oślepić. Nie przewidział jednak, że na pokładzie samolotu znajduje się specjalista od nocnych zdjęć z powietrza z profesjonalnym sprzętem :)

Często rozmawiamy na ten temat z pilotami i wiemy, że tego typu sytuacje zdarzają się niestety cyklicznie. Na podstawie poniższych zdjęć mogliśmy dokładnie ustalić nie tylko adres, ale nawet okno, z którego świecił laser.

Sprawa została zgłoszona do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, skąd trafiła na policję, a sprawca usłyszał zarzuty. Podczas regularnych lotów pasażerskich bardzo trudno jest ustalić lokalizację "lasernika", dlatego sprawa zazwyczaj rozchodzi się po kościach. Mimo, że nam udało się zidentyfikować sprawcę, skończyło się podobnie. Mimo, że ten czyn zagrażał bezpieczeństwu naszemu oraz innych, został zakwalifikowany jako mało szkodliwy społecznie.

Do tej pory o tym nie pisaliśmy, jednak po niedawnym incydencie oślepiania śmigłowca LPR (czyli śmigłowca i załogi, których misją jest ratowanie życia) uznaliśmy, że trzeba uczulać ludzi na ten problem. To nie jest zabawa, a za oślepianie pilotów może grozić do 8 lat więzienia!

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia oślepionego lekarza.

W komentarzu drugie zdjęcie.

#lotnictwo #fotografia #laser #debile
m.....s - Tak wygląda wiązka lasera skierowanego w niebo z perspektywy samolotu. Małe...

źródło: comment_4ME9iSeU0v8e5Gzb1wgLMJRnEvZIdeq0.jpg

Pobierz
  • 99
@Agemaker: sytuację w której ktoś nam zaświecił prosto w matrycę, prosto w drona również mieliśmy. Tu akurat opisany jest przypadek, który najbardziej nas przeraził i który łatwo dało się zidentyfikować ( nie zawsze niestety się da np kiedy ktoś zaświeci dosłownie na sekundę zanim zdążysz zrobić zdjęcie) a policja miała gościa podanego na tacy..
@maciejmargas: Ostatnio w okolicach mordoru w nocy jak jechałem ciężarówka to tez ktoś mi świecił po twarzy, akurat tak się zlozylo, ze na moment odwróciłem trochę głowę od kierunku z którego padało światło, wiec nawet nie zorientowałem się skąd to dokładnie bylo, ale takie dzialania prowokują niebezpieczne sytuacje.
Dostał warunek na 2 lata


@maciejmargas: Taki wyrok to nie wyrok, co on przez te dwa lata zrobi? Jak będzie miał wyjątkowego pecha, to najwyżej spowoduje wypadek samochodowy, w którym ktoś sobie łokcie poobdziera i mu ten warunek odwieszą.

Nie odwiesza bo, zeby odwiesili to musialby popelnic przesteptwo z tego samego paragrafu.