Wpis z mikrobloga

  • 1302
Czaicie, że żyjemy w kraju, gdzie nauczanie jednej z 2000+ religii w szkole uznaje się za normalne, obecność księdza w szkole nikogo nie dziwi, a większe zdziwienie wywołuje oświadczenie od rodziców, że nie pójdziesz na rekolekcje XDD Co więcej, rekolekcje to zajęcia w kościele, a całą organizacją związaną z zaprowadzeniem i odprowadzeniem dzieci zajmuje się... Ich szkoła. Publiczna szkoła. W świeckim państwie. Za pieniądze podatników. Wierzących i niewierzących.

XDDD

I jeszcze ktoś wymyślił, że rekolekcje odbywają się podczas zajęć szkolnych i z tej okazji nie ma lekcji. Kościelne obrzędy zamiast lekcji. XD Jak w gimnazjum nie chodziłam na religię to moja mama zrobiła raban, że niby dlaczego nie ma lekcji gdy są rekolekcje, czyli jak ja nie chodzę na religię, to marnuję 3 dni szkoły, które mogłabym poświęcić na naukę. Skwitowano to wzruszeniem ramion, a głównie nauczycielki były zdziwione o co mojej mamie chodzi XDD

#religia #wiara #bekazkatoli
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@whiteglove: powiem lepiej
Mam 18 lat i mogłam wypisać się z religii a wychowawca nadal chciał od rodziców oświadczenie xD
Podobno wpis na religie jest trudniejszy niż wypis
  • Odpowiedz
@roszej: Cieszę się, że w TWOJEJ rodzinie taki przypadek nigdy nie miał miejsca- jednak w moim przypadku i nie tylko owszem. Do tego nie byłam w odpowiednim stanie do prowadzenia dyskusji, dlatego też szybko wyszedł. Ale zaznaczę, iż mi chodzi o fakt, że POWINIEN najpierw zapytać, koniec kropka. Mnie jego etat nie obchodzi, dopóki nie jest lekarzem.
  • Odpowiedz
@whiteglove: Brak Ci wiedzy stąd te bzdety wypisujesz. W Europie od wieków politykę społeczną realizują instytucje Kościoła Katolickiego. Pewnie Cie to zszokuje, ale KK ma ogromne zasługi w dziedzinie edukacji, nawet dzisiaj szkoły katolickie uchodzą za jedne z najlepszych. Świeckość państwa nie ma tutaj nic do rzeczy. Lepiej szanuj cywilizacje chrześcijańską w której się urodziłaś bo to dzięki niej, Ty jako różowy pasek masz swoją wolność, podmiotowość, jakiekolwiek prawa i
  • Odpowiedz
  • 1
@executor2 ten KK, który chce zakazać aborcji i antykoncepcji, które dają wolność kobietom? Który mówi, że g---t to moja wina, bo kusiłam strojem? Że moim obowiązkiem jest dbanie o ognisko domowe i o męża? Bycie posłuszną mężowi? Dobre XD
  • Odpowiedz
W ogóle księdze za dużo się panoszą. Leżałam w szpitalu, codziennie batman robił obchód, nie pytał o pozwolenie na wejście do sali, puk puk szczęś borzu JAK TAM SIĘ PANI CZUJE? OO ROZUMIEM NO TO POBŁOGOSŁAWIĘ- bez pytania, czy w ogóle wyrażam zgodę. Tak, jakby to była część leczenia podczas pobytu i miało w czymś pomóc :) Na drugi dzień to samo, myślałam, że modlą się tam w swojej kapliczce ale nie,
  • Odpowiedz
Co więcej, rekolekcje to zajęcia w kościele, a całą organizacją związaną z zaprowadzeniem i odprowadzeniem dzieci zajmuje się... Ich szkoła


@whiteglove:

nieprawda, tym maja zajmowac sie glownie...
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwek2k

A u mnie zawsze zajmowali się tym nauczyciele.

Fantastycznie, że KAŻDEJ RELIGII. A co jak ktoś nie wyznaje żadnej religii i żadnych świąt w tym czasie nie obchodzi? Odbiera mu się trzy dni nauki. Niby dlaczego wtedy lekcje mają być odwołane, a szkoła ma zapewniać tylko opiekę?
  • Odpowiedz
@whiteglove: wyobraź sobie analogiczna sytuację, że nauczyciele zaprowadzają dzieci w trakcie trwania zajęć szkolnych do meczetu, albo na lekcje edukacji seksualnej xd


Jestem w stanie sobie to spokojnie wyobrazić w kraju muzułmańskim.

Wyobraź sobie że cały kraj obchodzi publicznie święto które nazywa się Boże Narodzenie. Straszne nie?

No właśnie nie.
  • Odpowiedz