Wpis z mikrobloga

  • 1302
Czaicie, że żyjemy w kraju, gdzie nauczanie jednej z 2000+ religii w szkole uznaje się za normalne, obecność księdza w szkole nikogo nie dziwi, a większe zdziwienie wywołuje oświadczenie od rodziców, że nie pójdziesz na rekolekcje XDD Co więcej, rekolekcje to zajęcia w kościele, a całą organizacją związaną z zaprowadzeniem i odprowadzeniem dzieci zajmuje się... Ich szkoła. Publiczna szkoła. W świeckim państwie. Za pieniądze podatników. Wierzących i niewierzących.

XDDD

I jeszcze ktoś wymyślił, że rekolekcje odbywają się podczas zajęć szkolnych i z tej okazji nie ma lekcji. Kościelne obrzędy zamiast lekcji. XD Jak w gimnazjum nie chodziłam na religię to moja mama zrobiła raban, że niby dlaczego nie ma lekcji gdy są rekolekcje, czyli jak ja nie chodzę na religię, to marnuję 3 dni szkoły, które mogłabym poświęcić na naukę. Skwitowano to wzruszeniem ramion, a głównie nauczycielki były zdziwione o co mojej mamie chodzi XDD

#religia #wiara #bekazkatoli
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@JohnnyFajf nie mój drogi, ja chcę po prostu żeby respektowano prawo obowiązujące w moim państwie i żeby nikt mi nie narzucał swojej religii ))¯_(ツ)_/¯

@lazzyday Boże Narodzenie od dawna jest obchodzone jako święto rodzinne i jest tradycją. Np. u mnie w domu nigdy nie było elementów religijnych w postaci modlitwy, czytania Pisma, chodzenia na pasterkę i innych rzeczy, które robią katolicy podczas Bożego Narodzenia.
  • Odpowiedz
@whiteglove: Przez większą część historii ludzkości kobieta była własnością głowy rodziny albo rodu i to oni decydowali za kogo kobieta wyjdzie za mąż. W opozycji do tego patriarchalnego prawa wystąpił uwaga...Kościół Katolicki, który udzielał kobietom niechętnym takim związkom schronienia. Taka instytucja nazywała się azylem biskupim i powstała przed X w. po Chr. Jakbyś miała choć trochę świadomości kulturowej to był wiedziała, że wolność i podmiotowość człowieka jest ewenementem kulturowym i
  • Odpowiedz