Wpis z mikrobloga

  • 1302
Czaicie, że żyjemy w kraju, gdzie nauczanie jednej z 2000+ religii w szkole uznaje się za normalne, obecność księdza w szkole nikogo nie dziwi, a większe zdziwienie wywołuje oświadczenie od rodziców, że nie pójdziesz na rekolekcje XDD Co więcej, rekolekcje to zajęcia w kościele, a całą organizacją związaną z zaprowadzeniem i odprowadzeniem dzieci zajmuje się... Ich szkoła. Publiczna szkoła. W świeckim państwie. Za pieniądze podatników. Wierzących i niewierzących.

XDDD

I jeszcze ktoś wymyślił, że rekolekcje odbywają się podczas zajęć szkolnych i z tej okazji nie ma lekcji. Kościelne obrzędy zamiast lekcji. XD Jak w gimnazjum nie chodziłam na religię to moja mama zrobiła raban, że niby dlaczego nie ma lekcji gdy są rekolekcje, czyli jak ja nie chodzę na religię, to marnuję 3 dni szkoły, które mogłabym poświęcić na naukę. Skwitowano to wzruszeniem ramion, a głównie nauczycielki były zdziwione o co mojej mamie chodzi XDD

#religia #wiara #bekazkatoli
  • 66
  • Odpowiedz
@whiteglove: spoko, mój 3latek miał mieć 2x w tyg. Religie.

Ale nie będzie miał. A jeszcze się nasłuchałam "ale to przecież tylko zabawa, dzieci tego nie rozumieją i dobrze się bawią" (tekst koleżanki z pracy).
Skoro nie rozumieją to na co im ta religia???? Ledwo nauczył się sikać do kibla a już ma mieć religie (_ )
  • Odpowiedz
nie ma was żadnej większości. Regularnie uczęszczających na msze jest jakieś 30-40%. A naprawdę wierzących jeszcze mniej.


@whiteglove:

Rozumiem, że przyznajesz sobie prawo do oceniania, kto naprawdę wierzy, a kto nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to dygresja. Skoro to taki ważki problem, na miejscu ludzi, którym to przeszkadza, zorganizowałbym się politycznie i wygrał wybory, po czym #!$%@?ł religię ze szkół, zamiast płakać po kątach. A
  • Odpowiedz
być może jedyną prawdziwą.


@mroznykasztan: raczej nie, biblia jest tak głupia i sprzeczna ze sobą, że prędzej no rodzimowierstwo Słowian jest prawdziwe.

Pensję dla katechetów są wypłacane z podatków które płacą rodzice dzieci które uczęszczają na te zajęcia.


@MadelnPoIand: Katolicy płacą wyższe podatki? Nie wiedziałem, że wprowadziliśmy ten system z niemiec, gdzie ludzie płacą specjalny podatek na swój kościółek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Planeta_odebete2: To dlaczego w szkołach PUBLICZNYCH nie ma lekcji etyki i normalnych lekcji dla osób, które nie uczęszczają na religię katolicką? Tu chodzi o to, że osoby niekatolickie nie mają zajęć z etyki lub swojej religii. Fakt istnienia zajęć z religii w szkole nie bolał y, gdyby były dla nich alternatywy - a nie ma.
  • Odpowiedz
@whiteglove: w demokracji rządzi większość, a rekolki nie są obowiązkowe, ponadto w tym samym czasie mozesz pójść do synagogi lub czcić szatana. Ale większość obywateli to katolicy i oni rządzą takimi łachami jak ..
  • Odpowiedz
@whiteglove: Ty sb wyobraź jaki wstyd xd - przychodzi dziecko cudzoziemca na zajęcia do szkoły -załóżmy Anglika(DUŻA szansa, że niekatolika). Żeby tu zaraz komuś piana z ryja na mnie nie wystrzeliła, że muzułmanina.
A tu dostaje info, że dziś w szkole państwowej nie ma zajęć bo sa zajęcia w kościele z wiary w pana jezusa.. Także w tym miejscu stoi Polska w 2019 roku. Rozdział kościoła od państwa. Dobre sobie.
  • Odpowiedz
  • 1
@whiteglove przez 5 lat technikum nie byłem ani razu na rekolekcjach traktowałem to jako 3 dni wolnego. Na religię chodziłem ale jak akurat było coś innego do roboty to nie chodziłem Nie mieliśmy z tego żadnych konsekwencji a do tego był katecheta z którym można było normalnie porozmawiać. Do tej pory wspominam go jako jednego z lepszych Pedagogów. Z religii zawsze 5 na świadectwie.
  • Odpowiedz
  • 0
@salsecon ale taguj #takbylo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ksiądz wchodzi do sali Bez pukania tylko wtedy kiedy są drzwi otwarte na oścież a przeważnie tak jest i zawsze pyta się na przykład czy przyjmujesz komunię świętą
  • Odpowiedz
@roszej: Przecież napisałam, że zapukał, drzwi zawsze miałam zamknięte. Jednak nie zapytał, czy życzę sobie jego wizyty, błogosławieństwa czy czegokolwiek, tylko wszedł i zaczął rozmowę. Tak to mogą sobie wchodzić lekarze (którzy i tak robią to lepiej, bo się dodatkowo przedstawiają), nikt inny. No ale ty wiesz lepiej, jak było xd
  • Odpowiedz
  • 0
@lubiegrzeski nauki o innych religiach to na takim przedmiocie jak religie świata na studiach na przykład są na kierunku historia. Chodzi o to że jeżeli już uczą religii katolickiej księża katoliccy To dlaczego mieliby uczyć o innych religiach? Przedmiot religia ma na celu nauczanie konkretnej religii
  • Odpowiedz
  • 0
@salsecon ksiądz w szpitalu jest jak normalny pracownik bo ma etat. A jeżeli już zaczął rozmowę No to trzeba było ją zakończyć i poprosić aby wyszedł. Wielu członków mojej rodziny przebywało w szpitalach i nigdy nie zdarzyło się coś takiego jak opisujesz szczególnie jakieś błogosławieństwo bez pytania
  • Odpowiedz