Wpis z mikrobloga

No dobra, to teraz do zwolenników #zus od dochodu, wysokie #podatki by dowalić #januszebiznesu - pełno takich na wykopie. Mam do Was pytanie. Czy i z czego ZUS mi zapłaci emeryturę, skoro będę płacił np. 5000zł na ZUS, a w pewnych okresach (np. dobry deal handlowy), ZUS mi odciągnie 100k. Czy możesz mi zagwarantować, że ZUS będzie płacił mi po 30 tysięcy złotych emerytury? Czy może motłoch za 30 lat zdecyduje, że każdy będzie miał równą emeryturę bo... "każdy ma ten sam żołądek"? Prawda jest taka, że okradną nas z naszych pieniędzy, by rozdzielić to na nieróbstwo i patologię, po czym system emerytalny i tak upadnie.

Nasz kraj, to #!$%@? złodziejstwo obsrane gównem.

#polska #ekonomia #gospodarka
  • 77
@prohackuser: oczywiscie, ze biedni zawsze dostana w dupe, tutaj jeszcze moze straca prace. Nie od dzis socjalizmy nie rozwiazuja problemow biedy, a generuja ja i uderzaja w najbiednienszych.

Z tym "#!$%@?" to bym uwazal - czlowiek jest wygodny, ma tu korzenie itd. Na zachodzie zawsze bedzie obcym.
@prohackuser: ogolnie tak jak pisslem ci wczesniej - te 4k nas nie wykoleja, super duper inflacji tez raczej nie spowoduja. Tylko trzask zebow przy kasie, no ale 4k minimalnej ( ͜͡ʖ ͡€).

Co do minimalnej, to prywatnie bymbto usunal... ale wez to przeforsun.
@prohackuser: kara za przedsiebiorczosc juz istnieje - na razie to tylko obietnice.

Prywatnie mam nadziene, ze Jaro bedzie moze wygaszal 500+ zwiekszajac progi? W co ja wierze ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Mi tez chodzi o dg, bo sam prowadze. Zarobki podobne, choc takiego maxa jeszcze nie mialem ( ͡° ͜ʖ ͡°) za to wyzsze minimum, hehe.
@prohackuser: Pozostaje albo założenie firmy w innym kraju, albo emigracja. Oni chyba serio chcą żeby zostały tu patole 500+, emeryci i inne socjale. A osobę która na to wszystko tyra jeszcze bardziej cisnąć, w główkach im się #!$%@?ło jeżeli myślą że nagle ludzie przedsiębiorczy będą płacić takie pieniądze. Wszystko ma swoje granice.
@prohackuser: Dokładnie pamiętam za co mnie wrzuciłeś na czarną i nie były to żadne komunizmy. Mam nadzieje że tym razem komentarza nie skasujesz:)

Po pierwsze musi sobie uświadomić, ze w ZUS niczego nie odkładamy a ZUS to podatek na utrzymanie chorych, rencistów i emerytów.

Po drugie. Weźmy sobie porównajmy dwóch programistów.
Pracują w tym samym biurze, przy tym samym biurku, na identycznym sprzęcie dostarczonym przez tą samą firmę, obaj mają tego
@Student_AWAS: dzięki:)


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: nie ma za co ;].

Chcemy mieć mniejszy ZUS-wszyscy? To więcej osób musi płacić składki(miliony ludzi jest nieaktywnych na rynku pracy!), powinniśmy zmniejszyć koszty -podnieść wiek emerytalny i zlikwidować przywileje emerytalne.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: niby tak, ale to ratowanie systemu, który w obecnych warunkach skazany jest na porażkę. Tego nei da się naprawić bez dopływu "świeżej krwi".
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: coś Ci powiem, jakby moim rodzicom zabrali emeryturę, a to się stanie dzięki takim socjalizmom, na drugi dzień mają odemnie kwotę emerytury x 30 lat :)
dealuj z tym, przedsiębiorcy powinni być zwolnieni z ZUS, bo oni utrzymają swoją rodzinę

Druga sprawa, to nie jest wina obecnego pokolenia, że poprzednie nie płaciło nawet $20 na swoje emerytury. Powinni być ukarani systemowo, a nie, że mają teraz po 2000zł emerytury z