Wpis z mikrobloga

No dobra, to teraz do zwolenników #zus od dochodu, wysokie #podatki by dowalić #januszebiznesu - pełno takich na wykopie. Mam do Was pytanie. Czy i z czego ZUS mi zapłaci emeryturę, skoro będę płacił np. 5000zł na ZUS, a w pewnych okresach (np. dobry deal handlowy), ZUS mi odciągnie 100k. Czy możesz mi zagwarantować, że ZUS będzie płacił mi po 30 tysięcy złotych emerytury? Czy może motłoch za 30 lat zdecyduje, że każdy będzie miał równą emeryturę bo... "każdy ma ten sam żołądek"? Prawda jest taka, że okradną nas z naszych pieniędzy, by rozdzielić to na nieróbstwo i patologię, po czym system emerytalny i tak upadnie.

Nasz kraj, to #!$%@? złodziejstwo obsrane gównem.

#polska #ekonomia #gospodarka
  • 77
@prohackuser: oczywiscie, ze biedni zawsze dostana w dupe, tutaj jeszcze moze straca prace. Nie od dzis socjalizmy nie rozwiazuja problemow biedy, a generuja ja i uderzaja w najbiednienszych.

Z tym "#!$%@?" to bym uwazal - czlowiek jest wygodny, ma tu korzenie itd. Na zachodzie zawsze bedzie obcym.
@prohackuser: ogolnie tak jak pisslem ci wczesniej - te 4k nas nie wykoleja, super duper inflacji tez raczej nie spowoduja. Tylko trzask zebow przy kasie, no ale 4k minimalnej ( ͜͡ʖ ͡€).

Co do minimalnej, to prywatnie bymbto usunal... ale wez to przeforsun.
@prohackuser: kara za przedsiebiorczosc juz istnieje - na razie to tylko obietnice.

Prywatnie mam nadziene, ze Jaro bedzie moze wygaszal 500+ zwiekszajac progi? W co ja wierze ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Mi tez chodzi o dg, bo sam prowadze. Zarobki podobne, choc takiego maxa jeszcze nie mialem ( ͡° ͜ʖ ͡°) za to wyzsze minimum, hehe.
@prohackuser: Pozostaje albo założenie firmy w innym kraju, albo emigracja. Oni chyba serio chcą żeby zostały tu patole 500+, emeryci i inne socjale. A osobę która na to wszystko tyra jeszcze bardziej cisnąć, w główkach im się #!$%@?ło jeżeli myślą że nagle ludzie przedsiębiorczy będą płacić takie pieniądze. Wszystko ma swoje granice.
@prohackuser: Dokładnie pamiętam za co mnie wrzuciłeś na czarną i nie były to żadne komunizmy. Mam nadzieje że tym razem komentarza nie skasujesz:)

Po pierwsze musi sobie uświadomić, ze w ZUS niczego nie odkładamy a ZUS to podatek na utrzymanie chorych, rencistów i emerytów.

Po drugie. Weźmy sobie porównajmy dwóch programistów.
Pracują w tym samym biurze, przy tym samym biurku, na identycznym sprzęcie dostarczonym przez tą samą firmę, obaj mają tego
@Student_AWAS: dzięki:)


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: nie ma za co ;].

Chcemy mieć mniejszy ZUS-wszyscy? To więcej osób musi płacić składki(miliony ludzi jest nieaktywnych na rynku pracy!), powinniśmy zmniejszyć koszty -podnieść wiek emerytalny i zlikwidować przywileje emerytalne.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: niby tak, ale to ratowanie systemu, który w obecnych warunkach skazany jest na porażkę. Tego nei da się naprawić bez dopływu "świeżej krwi".
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: coś Ci powiem, jakby moim rodzicom zabrali emeryturę, a to się stanie dzięki takim socjalizmom, na drugi dzień mają odemnie kwotę emerytury x 30 lat :)
dealuj z tym, przedsiębiorcy powinni być zwolnieni z ZUS, bo oni utrzymają swoją rodzinę

Druga sprawa, to nie jest wina obecnego pokolenia, że poprzednie nie płaciło nawet $20 na swoje emerytury. Powinni być ukarani systemowo, a nie, że mają teraz po 2000zł emerytury z
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: czemu jdg ma niższe podatki? Bo jeśli coś pójdzie nie tak, nie ma kasy. Bierze na siebie ryzyko, nie ma L4. Posypie mu się zlecenie, z dnia na dzień nie ma kasy. A nie ekwiwalent 1/2/3 miesięcy wynagrodzenia. Dokona szkód? Odpowiada do wysokości majątku osobistego, a nie 3 pensji.

Prawda taka, że mało kto z głową na karku wierzy w emeryturę, to będzie kieszonkowe co najwyżej. Więc każdy zabezpiecza siebie
Weźmy sobie porównajmy dwóch programistów.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Zapomniałeś o vacie. I tak mimo liniówki i ZUSu mniejszego na DG niż na etacie 40% tego, co wypracowałam, muszę oddać, czyli podobnie jak etatowiec - a emerytury będzie praktycznie zero. To jest już na granicy motywacji do pracy. Chorobowego brak, urlopu brak, a jak ktoś mi nie zapłaci, to mogę sobie iść do sądu i czekać dwa lata (ale jeszcze najpierw zapłacić za to
@prohackuser: Zawsze z tego gniję xD
-Liceum dla dorosłych, same gały, brak matury / technikum na dwójach
-Historia zatrudnienia po 3 miesiące, wszędzie nieprzedłużenie umowy
-Wymagania? 4000 NAJLEPIEJ NA RĘKĘ BO ZA MNIEJ NIEGODNYM PRACOWAĆ JEST! A SZEF TO TYLE PINIONDZA ZARABIA A MIE BY DAŁ BO JA NIE ZARABIAM A CZEMU SZEF TYLE PINIONDZA BIERZE JAK JA TEŻ PRACUJĘ I CZEMU MNIEJ DOSTAJĘ
K O M U N A,
@Zmoll: dla mnie niestety ma znaczenie, dlatego się #!$%@? ;) wiesz, mam tutaj rodziców emerytów, dziadkowie jeszcze żyją (chociaż jestem 30+), rodzeństwo, tylko swojej rodziny jeszcze nie mam :D
#!$%@? byłoby gdzieś za granicę wyjechać i siedzieć tam tylko dlatego, że podatek niższy :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Każdy (nawet na zwykłej umowie o pracę) dostaje całą wypłatę brutto do ręki i później odprowadza sobie składki ZUS we własnym zakresie.

Już widzę nagle ten ból dupy ludzi, którzy nawet nie mają świadomości ile im państwo zabiera z wypłaty. Może tam nawet widzą jakieś kwoty na kwitkach z wypłaty, ale nic z tego nie rozumieją.

A tu bam nagle z przelewu na konto trzeba oddać
@prohackuser: ja wiem że nie powinno się równać w dół tzn. do bagna, ale wytłumacz mi dlaczego pracownik, specjalista na etacie z pensją 4000 PLN Brutto musi oddawać więcej na ZUS niż przedsiębiorca na działaności? Że niby większe ryzyko albo brak urlopu? Za to można optymalizować koszty czego na etacie już nie zrobię. Żeby nie było to jak piszesz o pensji. Przy pensji 12000 brutto miesięcznie jest różnica rocznie jakieś 56k
@Nie_znany: "Ludzie z etatu się budzą w okolicy 40, że odkladanie 100zł miesięcznie to za mało, żeby mieć z czego żyć na emeryturze i są zdziwieni, że potrzebaby 3/4 pensji oszczędzać. I jest gorzko."

Jestem na etacie - specjalista bez możliwości przejścia na kontrakt. Zarabiając przykładowo 14 000 PLN brutto miesięcznie płacę składek 76 462 PLN rocznie, a na działalności płaciłbym tylko 15 800.

I ty uważasz, że ja nie jestem
@GED_PL: Przy pensji 12000 brutto miesięcznie jest różnica rocznie jakieś 56k PLN.
Już Ci tłumaczę, dlatego, że ten przedsiębiorca jest lepszy. Jest mądrzejszy, nakręca gospodarkę, sprawia, że inni mają pracę. Gość na UOP nie zrobi sobie stanowiska pracy, przedsiębiorca powinien być za to nagradzany.
To dzięki przedsiębiorcom pracownicy mają co jeść, w co się ubrać i gdzie mieszkać.
Bez przedsiębiorców, pracownicy skoczą sobie do gardeł i nastanie dzicz, bo umówmy się,
@prohackuser:

Owszem, są tacy przedsiębiorcy i zgadzam się, że to oni to nakrecają.

Ale niestety ogromna ilość działalności to fikcja i powinny być na etatach - IT (programiści), mendżerowie na kontraktach etc. To nie są żadne firmy, a ich działalnośc to fikcja.

I dlatego PIS (oby ich szlag trafił) uwali tę patologię bez potrzeby testu przedsiębiorcy.
@GED_PL: tylko jak to sprawdzisz? Programiści, spoko... ale ogromna część z nich pisze kod dla wielu firm.
No dobra, zgodzę się, jeśli jebią na etacie po 8h dziennie dla jednego pracodawcy, to faktycznie jest fikcja.
Z kolei test przedsiębiorcy do bzdura. Ja np. wystawiam 2-3 faktury miesięcznie ciągle dla tych samych ludzi z USA.
W myśl chorych założeń PiS, powinienem być etatowcem.

Jak z kolei patrzę na ten ZUS, to wolałbym
@GermanParis: Jeśli to działaność z niskimi dochodami to ich ZUS będzie niższy więc o co płacz? Jeśli mają większe zyski to po prostu będą trochę mniejsze.

PS Mnie grozi usunięcie limitu ZUS więc wolałbym by nic z tego nie ruszali.