Wpis z mikrobloga

No dobra, to teraz do zwolenników #zus od dochodu, wysokie #podatki by dowalić #januszebiznesu - pełno takich na wykopie. Mam do Was pytanie. Czy i z czego ZUS mi zapłaci emeryturę, skoro będę płacił np. 5000zł na ZUS, a w pewnych okresach (np. dobry deal handlowy), ZUS mi odciągnie 100k. Czy możesz mi zagwarantować, że ZUS będzie płacił mi po 30 tysięcy złotych emerytury? Czy może motłoch za 30 lat zdecyduje, że każdy będzie miał równą emeryturę bo... "każdy ma ten sam żołądek"? Prawda jest taka, że okradną nas z naszych pieniędzy, by rozdzielić to na nieróbstwo i patologię, po czym system emerytalny i tak upadnie.

Nasz kraj, to #!$%@? złodziejstwo obsrane gównem.

#polska #ekonomia #gospodarka
  • 77
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: czemu jdg ma niższe podatki? Bo jeśli coś pójdzie nie tak, nie ma kasy. Bierze na siebie ryzyko, nie ma L4. Posypie mu się zlecenie, z dnia na dzień nie ma kasy. A nie ekwiwalent 1/2/3 miesięcy wynagrodzenia. Dokona szkód? Odpowiada do wysokości majątku osobistego, a nie 3 pensji.

Prawda taka, że mało kto z głową na karku wierzy w emeryturę, to będzie kieszonkowe co najwyżej. Więc każdy zabezpiecza siebie
Weźmy sobie porównajmy dwóch programistów.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Zapomniałeś o vacie. I tak mimo liniówki i ZUSu mniejszego na DG niż na etacie 40% tego, co wypracowałam, muszę oddać, czyli podobnie jak etatowiec - a emerytury będzie praktycznie zero. To jest już na granicy motywacji do pracy. Chorobowego brak, urlopu brak, a jak ktoś mi nie zapłaci, to mogę sobie iść do sądu i czekać dwa lata (ale jeszcze najpierw zapłacić za to
@prohackuser: Zawsze z tego gniję xD
-Liceum dla dorosłych, same gały, brak matury / technikum na dwójach
-Historia zatrudnienia po 3 miesiące, wszędzie nieprzedłużenie umowy
-Wymagania? 4000 NAJLEPIEJ NA RĘKĘ BO ZA MNIEJ NIEGODNYM PRACOWAĆ JEST! A SZEF TO TYLE PINIONDZA ZARABIA A MIE BY DAŁ BO JA NIE ZARABIAM A CZEMU SZEF TYLE PINIONDZA BIERZE JAK JA TEŻ PRACUJĘ I CZEMU MNIEJ DOSTAJĘ
K O M U N A,
@Zmoll: dla mnie niestety ma znaczenie, dlatego się #!$%@? ;) wiesz, mam tutaj rodziców emerytów, dziadkowie jeszcze żyją (chociaż jestem 30+), rodzeństwo, tylko swojej rodziny jeszcze nie mam :D
#!$%@? byłoby gdzieś za granicę wyjechać i siedzieć tam tylko dlatego, że podatek niższy :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Każdy (nawet na zwykłej umowie o pracę) dostaje całą wypłatę brutto do ręki i później odprowadza sobie składki ZUS we własnym zakresie.

Już widzę nagle ten ból dupy ludzi, którzy nawet nie mają świadomości ile im państwo zabiera z wypłaty. Może tam nawet widzą jakieś kwoty na kwitkach z wypłaty, ale nic z tego nie rozumieją.

A tu bam nagle z przelewu na konto trzeba oddać