Wpis z mikrobloga

O jeżu jak kisnę...

Do mojego lvl 6 przyszedł inny lvl 6. Przez kilka minut bawili się w pokoju i przed chwilą znowu wyszli na podwórko. Wychodząc gośc mówi do "gospodarza":
- Jesteśmy psyjaciółmi bo mamy takie same kapcie
- Jak to? - zapytał "gospodarz" patrząc na sandałki
- No w pseckolu mamy takie same kapcie
- To psyjaciółmi jesteśmy w pseckolu, tu jesteś u mnie i masz robić to co wymyślę
- A co wymyśliłeś?
- Idziemy na dwul.

Kurtyna

#heheszki #dzieci
  • 28
@wykopowy_brukselek: żeby dwóch tak mówiło w tym wieku to rzadkość ale znam jedno dziecko co ma 5 lat i nie potrafi wymówić liter T i D zastępuje je literami K i G


@zibizz1: A nie na odwrót? To częste, ale powyżej 4 roku życia już powinno być „naprawiane”.

@wykopowy_brukselek: dziecko bez wątpienia dziwne, aż się boję co z niego wyrośnie. Starszy, lvl 9, czytał kiedy był lvl 3,5. Bardzo
@magrusia: no właśnie nie. Mnie to irytuje mocno i ja naprawde dzieciaka często nie potrafie zrozumieć. Zdaje sobie sprawe że to trzeba jakos ostrożnie do tego podchodzić ale czasem nie wytrzymuje i poprostu brne w zaparte że nie potrafie zrozumieć co do mnie mówi. Chodzi na ćwiczenia, mam nadzieje że lada moment zatrybi te głoski.

Przykład jego tekstów:
-Mój kaka gaje mi cukierki.
-Kako, pobawimy sie w komek?
-ooo ale fajny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: ja w wieku przedszkolnym mówiłam 't' zamiast 'k', lekcje u logopedy nie pomagały, wyleczyła mnie terapia ekstremalna w postaci występu publicznego z mikrofonem na zakończenie przedszkola ( ͡ ͜ʖ ͡) zaskoczyło moment i się automatycznie nauczyłam dobrze mówić xD