Wpis z mikrobloga

@whiteglove: a wiesz, że w świecie wszystko się ze sobą jakoś łączy i nawet jeśli to nie madka zarządziła, że ten napis będzie wyglądał tak, a nie inaczej, to jednak ktoś to zrobił z jakiegoś powodu? Może dlatego, że jakby było "pokój dla ojca z dzieckiem" to już by nie wyglądało tak przyjaźnie i zaraz by była afera, że nie dla kobiet. A faceci? A spoko, przecież > "Prawdziwy mężczyzna wbija
@kolorowe_jarmarki hmm nie wiem, może dlatego, że jednak częściej matki chodzą gdzieś z dziećmi, bo częściej to matki zostają w domu z dziećmi? Jestem przekonana, że nie jest to żaden element jakiejś wojny ideologicznej czy wuj wie czego xD Tylko projektant pomyślał że zawsze były pokoje matek z dziećmi, to robimy kolejny pokój matki z dzieckiem. A w wielu miejscach jest coraz więcej pokojów dla rodzica z dzieckiem, więc imho afera z
@whiteglove: no z takim podejściem to się nic nie zmieni. Nie mówię, że to wojna ideologiczna, ale już współczuję mojemu facetowi, który być może kiedyś będzie musiał na co dzień takie rzeczy spotykać. Dla Ciebie to są jakieś pojedyncze przypadki, a wyobraź sobie faceta, który ma na co dzień dylemat, czy przewijać dziecko w samochodzie i mieć zasraną tapicerkę, czy w kiblu na stacji, na jakiejś brudnej desce klozetowej.
@longas: właśnie zawsze o tym mysłałam i ostatnio nawet rozmawiałam z chłopakiem, że jak będziemy mieć dziecko, to będzie miał przesrane w takich sytuacjach. Nie mówiąc już o tym, że np podróżuje z córką, która musi sie wysikać na stacji benzynowej albo chce iść z nią na basen. Co wtedy? Jak żyć?


@kolorowe_jarmarki: jako ojciec córki mam #!$%@? i wchodzę z nią gdzie trzeba, tak samo jak parkuje na miejscu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@longas: właśnie zawsze o tym mysłałam i ostatnio nawet rozmawiałam z chłopakiem, że jak będziemy mieć dziecko, to będzie miał przesrane w takich sytuacjach. Nie mówiąc już o tym, że np podróżuje z córką, która musi sie wysikać na stacji benzynowej albo chce iść z nią na basen. Co wtedy? Jak żyć?

@kolorowe_jarmarki: normalnie wbijamy do damskiego i w sumie nigdy nie mialem przez to problemu, tak samo jak w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ciekawe to jest jak trudno użyć po prostu słowa rodzic. Pokój dla rodzica z dzieckiem.

@revant: _opiekuna_ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tak, to są madki polki - one nie walczą o równouprawnienie, tylko o przywileje. Bo ona musi być matką, żoną i pracować, to jej się należy. Chce być wyręczana przez męża, a jednocześnie nie daje mu szansy. I tu idealnie to widać. Kobiety chcą, żeby mężczyźni pomagali im w opiece nad dziećmi, ale po co pokój rodzica z dzieckiem. Ma być pokój matki.


@kolorowe_jarmarki: Jestem matką i wkurzają mnie pokoje dla
Tylko projektant pomyślał że zawsze były pokoje matek z dziećmi, to robimy kolejny pokój matki z dzieckiem.


@whiteglove: Czyli nie pomyślał i nie powinien być projektantem przestrzeni publicznej jeśli nie potrafi wprowadzać sensownych rozwiązać tylko "zawsze tak było".