Wpis z mikrobloga

@MPXD: to kwestia przestarzałego nazewnictwa którego nie zmieni jakiś losowy architekt czy projektant. To tylko nazwa i nie powinno się jej traktować dosłownie tak samo jak nie traktujemy dosłownie słowa "miednica" czy "ołówek"
@whiteglove: sporo podróżuję z niemowlakiem i serio jest dyskryminacja ojców. Właściwie w niewielu miejscach (restauracje, stacje benzynowe, galerie handlowe) spotkałam się z przewijakiem zarówno w damskiej i męskiej toalecie. Jakby ojciec nie mógł być gdzieś sam z dzieckiem. Wiadomo, że może wejść do damskiej, ale jest to raczej niekomfortowe. Optymalnie byłoby umieszczać przewijaki w koedukacyjnych taoletach dla niepełnosprawnych bądź robić pokój rodzica. Niestety w Polsce cały czas jest silne przeświadczenie, że
@whiteglove: ale jakby nie było pokoi dla matko z dzieckiem, tylko dla ojca z dzieckiem to oburzenie #!$%@?ło by poza skalę i nikt by problemu z tym nie miał.
Trochę racji jest w tym wpisie, przecież słowo rodzic nie określa płci i śmiało można go użyć, poza tym nie widzę, żeby op płakał.
@Pawlikowski-33 widzisz różnicę między kiblem a przebieralnią na basenie? XD Jeśli nie, to podpowiem - w kiblach ludzie zamykają się w kabinach lub odwracają tyłem jeśli używają pisuaru, natomiast w przebieralniach wielu ludzi przebiera się przy wszystkich, bo nikt nie umrze od obejrzenia kawałka dupy osoby tej samej płci.

Pytam, gdzie i kiedy w Polsce jakaś kobieta pozwała mężczyznę, bo wszedł do damskiego kibla z córką, słucham. Najlepiej jakiś przypadek z ostatnich
@whiteglove:

widzisz różnicę między kiblem a przebieralnią na basenie? XD Jeśli nie, to podpowiem - w kiblach ludzie zamykają się w kabinach lub odwracają tyłem jeśli używają pisuaru, natomiast w przebieralniach wielu ludzi przebiera się przy wszystkich, bo nikt nie umrze od obejrzenia kawałka dupy osoby tej samej płci.


okej, a co z tym kiblem? dlaczego twoj ojciec nie wszedl do damskiego? skoro kazdy zamyka sie w kabinach/?
co do przebieralni
co do toalet to raczej powinno się z córką wchodzić właśnie do damskiej toalety bo tam są tylko kabiny i nie ma pisuarów gdzie faceci stoją z #!$%@? na wierzchu
@whiteglove: