Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomosci #pytanie #kiciochpyta

Pytanie do ludzi z doświadczeniem, po kupnie mieszkania/budowie domu. Jaki jest haczyk/co jest nie tak z tym rzutem mieszkania, że jako jedyne w całym pionie w ogóle się nie sprzedaje?
Mieszkanie łącznie 74m2 powierzchni użytkowej.

Bo mi się właśnie podoba bardzo i nie bardzo wiem o co chodzi, a może na coś źle patrzę i czegoś nie dostrzegam :|
lady_katarina - #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomos...

źródło: comment_t9I85ycuQVTjDTk8dE1KZztljDSheBTR.jpg

Pobierz
  • 221
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lady_katarina: Rozkład całkiem fajny, może poza problemami z magazynowaniem różnych rzeczy, ale to na miejscu można zbadać. Jednak okna rozwalają wszystko moim zdaniem. Mam w salonie pięciometrową ścianę w której jakieś 4,5 metra zajmują okna. W tym mieszkaniu byłoby dla mnie zdecydowanie za ciemno.
  • Odpowiedz
to nie wiem jak zdałeś skoro założyłeś, że "Polacy mieszkają niemal najgorzej w Europie" co jest nieprawdą.


@Krupier: kraj w ktorym 1/3 populacji mieszka w wielkiej plycie która jest wyjątkowo nieludzka i nieludzka była już nawet na standardy lat 70. Pokaż mi inny kraj z takim średnim standardem mieszkaniowym jak my.
  • Odpowiedz
. Obie są od północy, mają małe wąskie okno (drzwi balkonowe).


@Bord: z tego co widzę, to okna na tym rzucie w ogóle nie są zaznaczone także swiatla jest prawie na pewno więcej. Poza tym okno od północy i jego mit na temat teoretycznie niedoswietlonych pomieszczeń jest jakiś niewyobrażalnie rozdmuchany. Pomieszczenia w domu/mieszkaniu muszą zapewniać minimalne standardy oswietleniowe i na 100% nie będzie tam żadnej nory, bo tak musi byc.
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Niezłe, można salon oddzielić od kuchni, bo mają własne okna. Sprawdzałaś orientację okien i czy inne budynki ich nie zasłaniają?

Też szukałem mieszkania jakoś pół roku temu i powiem Ci, że te większe czasem dłużej leżą, bo mało kogo stać. Więc można czasem wyrwać coś ciekawego :)
  • Odpowiedz
@lady_katarina: nie wiem co to za miasto, ale duże mieszkania w biedackim Poznaniu nie są popularne. Nowo budowane osiedle 180 mieszkań, 3 mieszkania powyżej 75 metrów. Zwykle nie jest tak źle, ale to pokazuje, że mało kto w takie coś celuje. Do tego jeśli już ktoś celuje w coś dużego to zazwyczaj z powodu potrzeby posiadania więcej niż trzech pokojów.
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: raczej Nowokonstytucyjna w tym śladzie nie powstanie, nie wierzę w to. Zresztą priorytetowy odcinek to Pomorska-Piłsudskiego co jeszcze dodatkowo ułatwi komunikację z tym osiedlem. Poza tym mieszkanie o którym mowa, jest na drugim końcu, trasa nie powinna mu przeszkadzać ;)
  • Odpowiedz
kraj w ktorym 1/3 populacji mieszka w wielkiej plycie która jest wyjątkowo nieludzka i nieludzka była już nawet na standardy lat 70. Pokaż mi inny kraj z takim średnim standardem mieszkaniowym jak my.


@peetee: wielka płyta to bardzo dobre osiedla. Bloki są solidne, regularnie remontowane. Infrastruktura jest wręcz genialna, wszędzie blisko, dużo sklepów, świetna komunikacja. Rozkłady mieszkań to kwestia indywidualna. Dla mnie wygrywa stare budownictwo, 99% nowych mieszkań w bloku ma bardzo niepraktyczne rozkłady szczególnie przez aneks kuchenny, a bardzo często, o zgrozo, ekspozycję tylko na jedną stronę świata (powodzenia z robieniem przeciągu).

Do tego większość mieszkań w Polsce ma dostęp do bieżącej ciepłej wody, ogrzewanie z sieci, kanalizację, dobrej jakości okna, szerokie klatki schodowe, piwnice, garaże itp.
  • Odpowiedz
@lady_katarina

@Tomtomprom: o fajnie:D podoba mi się. Na pewno duzo sie tam da pozmieniac jesli chodzi o porozkładanie mebli itd :) też już sie troche bawiłam z paintem i tym rozkładem xD


Nie baw się paintem tylko wejdź w planer 3d na liroy Merlin, tam masz zachowaną skalę i wtedy duzo sie zmienia :D wiem bo własne tez na początku projektowalem w paincie A potem wychodziło ze przeciez sie
  • Odpowiedz
@peetee: Nigdy nie spotkałem się z tym, aby deweloper nie pokazywał okien na rzucie, to kompletnie nie ma sensu. Sam mam pokoje od północy i słońce tam nie zagląda. Nie jest ciemno, bo mam spore okna i nic tych okien nie zasłania. Ale, żeby było jasno też bym nie powiedział. Dla mnie akurat w sam raz, ale większość preferuje osłonecznione kierunki (a potem zasłaniają okna bo ich słońce w-----a (
  • Odpowiedz
Nigdy nie spotkałem się z tym, aby deweloper nie pokazywał okien na rzucie, to kompletnie nie ma sensu.


@Bord: mnie też to dziwi, jeśli tam rzeczywiście nie ma okien to to mieszkanie jest beznadziejne.

Dla mnie akurat w sam raz, ale większość preferuje osłonecznione kierunki (a potem zasłaniają okna bo ich słońce w-----a ( ͡°
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Aaa, teraz widzę, tam jest gwiazda z kierunkami na schemacie. No to git, sypialnie na północ, więc nie świeci z rana, za to pokój dzienny i kuchnia dobrze oświetlone, wygląda aż za dobrze!

Dwie toalety to cywilizowane rozwiązanie, nie wiem, o co chodzi tym wyżej krytykującym, świetne rozwiązanie. Czasem dwie osoby potrzebują na raz, a czasem zaprasza się gości i nie ma sensu, by widzieli wszystkie nasze kosmetyki, ręczniki
  • Odpowiedz
wielka płyta to bardzo dobre osiedla. Bloki są solidne, regularnie remontowane. Infrastruktura jest wręcz genialna, wszędzie blisko, dużo sklepów, świetna komunikacja.


@Krupier: 200% zgody. Urbanistyka PRLowska jest bardzo dobra (aczkolwiek trzeba pamiętać że nie od zawsze taka była) i to w zasadzie główny argument dla którego bloków z wielkiej płyty nie wolno burzyć, a już na pewno nie oddawać w ręce deweloperów.

99% nowych mieszkań w bloku ma bardzo niepraktyczne rozkłady szczególnie przez aneks kuchenny, a bardzo często, o zgrozo, ekspozycję tylko na jedną stronę świata (powodzenia z robieniem
  • Odpowiedz