Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy poranek na A4

Sznur tirów na 2,5 km, dumnie kroczących prawym pasem z prędkością 88-91 km/h.
Lewy pas jak zawsze stabilnie 110-220 km/h, jak to na A4... i nagle pojawia się on! Prawdziwy "Smak Beztroski!" dzielnie wyprzedzając 5 kolejnych tirów przez najbliższe kilka kilometrów, abyśmy mieli świeże bułki, wędliny itd.

#polskiedrogi #transport #tirynatory #bekaztransa
24GHzWireless - Dzisiejszy poranek na A4

Sznur tirów na 2,5 km, dumnie kroczących ...

źródło: comment_9pox9SeBBBDWQkHt1hQdQCRWJAcaZMzL.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bArrek: Nie mam żadnego problemu z tym, że ktoś ma Fiata Seicento i sobie wyprzedza ciężarówki z prędkością 115 km/h bo tyle jego autko może jechać.
Natomiast dla ciężarówek wyprzedzających się tak że jedna jedzie 91 km/h a druga 92 km/h usprawiedliwienia nie ma i nie będzie.
  • Odpowiedz
@Esterhase: ale usprawiedliwienia czego? Mogą to się wyprzedzają, jak Ci to nie odpowiada to jak wspomniałem wcześniej - pociąg.
Mi nie odpowiada jak ktoś jedzie poniżej ograniczenia (czasem widzi się, że ciężarówki wyprzedzają samochody osobowe na A/S...), ale trzeba się z tym pogodzić albo zmienić środek transportu.
  • Odpowiedz
@bArrek: Można też zmienić przepisy - za tym się opowiadam i w miarę możliwości wszystkie inicjatywy w tym kierunku będę wspierał.
Np. ustawowy zakaz wyprzedzania pojazdu jeśli nie jesteś w stanie jechać minimum 5 km/h szybciej od niego. To wytnie z zabawy wszystkich tirowców z organicznikami.
  • Odpowiedz
@piker: jakbym miał stałą stawę to luzik, 3 dni #!$%@? się. A jak nie- to bym zmienił firmę xD


@Lorenzo_von_Matterhorn: Jaką stawkę xD. Spora część kierowców jest na własnej działalności gospodarczej, za trzy dni wegetacji pod P&G czy innym Unileverem dostaną 0zł i będą siedzieć bez prysznica, czasem bez toalety nawet bo są firmy które i takiego dobra nie zapewniają oczekującym na załadunki/rozładunki. To są patologie tej branży o których się nie mówi bo ich nie widać z lśniących SUVów klasy średniej. I nawet gdyby mi płacili stawkę podstawową plus dietę to wybacz, ale wolałbym być trzy dni więcej w domu.

@piker: to nie jest tylko. Motocykle to zupełnie oddzielna grupa- jak kobiety i mężczyźni.

@Lorenzo_von_Matterhorn: Tak samo jak ciężarówki i auta osobowe. Łączy
  • Odpowiedz
@osiem8: Na autostradzie tak. Z tyłu stworzyła się spora kolejka, która rozładowywała się przez kilka kolejnych km (stąd ironia w opisie 110-220 km/h) mieszając środowisko małych i dużych na prawym pasie. Konieczność hamowania i zmniejszenia prędkości znacznie szybciej jadących pojazdów nazwałem zatorem, co wydaje się zrozumiałe dla większości osób. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bArrek: znowu puste-nieznaczące #!$%@? mądraszka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ktoś nie jest w stanie zrozumieć, że wyprzedzanie się tirów z różnicami prędkości 1 km/h i zamiast tego #!$%@? tekstami z paulo coehlo to szkoda czasu ;p
  • Odpowiedz