Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy poranek na A4

Sznur tirów na 2,5 km, dumnie kroczących prawym pasem z prędkością 88-91 km/h.
Lewy pas jak zawsze stabilnie 110-220 km/h, jak to na A4... i nagle pojawia się on! Prawdziwy "Smak Beztroski!" dzielnie wyprzedzając 5 kolejnych tirów przez najbliższe kilka kilometrów, abyśmy mieli świeże bułki, wędliny itd.

#polskiedrogi #transport #tirynatory #bekaztransa
Pobierz 24GHzWireless - Dzisiejszy poranek na A4

Sznur tirów na 2,5 km, dumnie kroczących ...
źródło: comment_9pox9SeBBBDWQkHt1hQdQCRWJAcaZMzL.jpg
  • 142
@24GHzWireless Jechałem niedawno A4 i nie bardzo czułem że jadę autostradą. Większy komfort jazdy miałem na okolicznych ekspresówkach. Na A4 była masakra. Brak pasa awaryjnego, na prawym pasie pełno tirów, ruch taki że ciężko było rozpędzić się do 110 a o nastawieniu tempomatu można było zapomnieć, prawie godzinę stałem w korku bo jakiś tir #!$%@?ł się na zjeździe w Kostomłotach, dodatkowo w tym korku ktoś wjechał komuś w dupę przez co korek
@24GHzWireless: Jeździłem swojego czasu dużo na odcinku Kato - Kraków i powiem jedno: te autostradę przy polackim jeżdżeniu zamknąłbym w #!$%@? #!$%@? jego mac. Przesiadać się na bryczki.


@Garbator: True story.

@24GHzWireless 2019 rok a polskie autostrady nadal tylko po dwa pasy xD


@GhostxT: Bez pasa awaryjnego xD

@24GHzWireless Jechałem niedawno A4 i nie bardzo czułem że jadę autostradą. Większy komfort jazdy miałem na przyległych ekspresówkach. Na A4 była
@24GHzWireless To strach tam jeździć i jak można to chyba lepiej pojechać 94


@Trzesidzida : niestety to prawda, mimo że robię dziesiątki tysięcy km rocznie, to A4 się coraz bardziej boję i jak tylko mogę to uciekam na 94. Niestety Leśnica i jej droga dojazdowa nie zawsze lubią takie pomysły, szczególnie po 6:30 rano w dni robocze (korki), więc lubią dołożyć dodatkową godzinkę.
@24GHzWireless A co do #!$%@? nawierzchni to pamiętam że kawałek za Legnicą jadąc w stronę Wrocławia było sobie ograniczenie (do 70 albo 80, nie pamiętam dokładnie) ze znakiem "uszkodzona nawierzchnia". Dziura tam była taka że przy dużej prędkości można #!$%@?ć zawieszenie xD
@24GHzWireless: Wjeżdżając na autostradę w Polsce to jest zawsze pierwszy i najczęstszy widok.
Na drugim miejscu są niewyedukowane chamy, co nie potrafią jeździć po drogach szybkiego ruchu i siedzą na zderzaku. Nawet mi się trafił taki palant, co zjechał za mną na MOP, żeby mi powiedzieć (przez otwarte okno w aucie), że jeżdżę jak pi#da po to, by następnie uciec jak tchórz...
@Trzesidzida: dziury to pikuś, podobno jest fragment nawierzchni technologicznie przystosowany do ułatwiania wchodzenia w drift xD Nie znam się na tym, więc może to być urban legend.

@JessPinkman: Zdjęcie jest z ogniskowej ok. 50 mm + kadrowanie, więc wszystko wygląda ciaśniej. Fakt, faktem jak wspomniałem w opisie sznur tirów miał ok. 2,5 km, zaś za ok. 1 km pojawiał się kolejny długi sznur, więc to był nadrobiony beztrosko dystans przez
@24GHzWireless: Jak ja tej drogi #!$%@? nienawidzę.
@Trzesidzida: A Kraków - Katowice jechałeś? 40zł w dwie strony za kilka zwężek, na których wleczesz się 80kmh, ostatnio jakiś dzban nie zauważył że z powodu zwężki nie ma pasa rozbiegowego, tylko jest znak stopu, #!$%@?ł się prosto pod ciężarówkę, która dała po heblach i zjechała na lewy pas, żeby go nie skasować. Dobrze, że auto nówka sztuka i że typ za mną
@SKYFander: Ja podobnie, swego czasu latałem po całej jej długości praktycznie raz w tygodniu, szczególnie w okolice Bielska. Wtedy było jeszcze w miarę znośnie, ale po otworzeniu S3 + oddaniu dłuższej S8, A4 stała się masakrą, więc tylko kwestia czasu aż stanie się w zasadzie "niejezdna". Dużo też latam po A2 w okolicach Warszawy i jej wylot w kierunku Łodzi zaczyna konkurować z A4.

Za to latanie S8 i S5 do
Od Gliwic do Wroclawia to jest A4, ale dalej na zachód to Patostrada.. brak pasa awaryjnego, brak lub krotkie pasy do zjazdu lub włączenia się do ruchu, droga pociągnięta na wzgórzach i jak na drogę szybkiego ruchu ciasne zakręty przez co niska widoczność.. nie będę pisał o kulturze jazdy..

Czy na Kostomlotach nadal stabilnie?