Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy poranek na A4

Sznur tirów na 2,5 km, dumnie kroczących prawym pasem z prędkością 88-91 km/h.
Lewy pas jak zawsze stabilnie 110-220 km/h, jak to na A4... i nagle pojawia się on! Prawdziwy "Smak Beztroski!" dzielnie wyprzedzając 5 kolejnych tirów przez najbliższe kilka kilometrów, abyśmy mieli świeże bułki, wędliny itd.

#polskiedrogi #transport #tirynatory #bekaztransa
24GHzWireless - Dzisiejszy poranek na A4

Sznur tirów na 2,5 km, dumnie kroczących ...

źródło: comment_9pox9SeBBBDWQkHt1hQdQCRWJAcaZMzL.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@24GHzWireless: nic sie nie slizga na suchym ( ͡° ͜ʖ ͡°), a na mokrym owszem, jeden odcinek ma gladki zamiast porowaty asfalt i bardzo bryli woda i jest mgielka mocna jak ktos jedzie za. Ale to nie tylko tam, bo w calej pl są takie asfalty stosowane.
  • Odpowiedz
Teraz ciężarówki mogą się wyprzedzić więc ktoś jadący równe 80km/h nie stworzy za sobą sznura innych ciężarówek.


@LDevil: poza miejscami, w których ciężarówki muszą się zatrzymać jak np. przeprawa promowa to nie widziałem jeszcze przypadku, w którym jechałby taki sznur. A wyjeżdżam za Odrę.
  • Odpowiedz
  • 1
@widme nie mam nagrań i raczej tu nie ma co zgłaszać, to po prostu codzienność na A4. Kierownik miał idealnie komponujący się napis, który rozbawił mnie na tyle, że trafił na mirko.
  • Odpowiedz
Dlaczego nieco ponad 100 km robię godzinę nawet jak z---------m lewym i nie zjeżdżam tylko np. trzymam się za jakimś nowym mercem suvem, który potrafi docisnąć?


@Lorenzo_von_Matterhorn: Bo ktoś wyprzedza sznur ciężarówek jadąc 100km/h i nie zjedzie na prawy dopóki nie wyprzedzi wszystkiego z prawego pasa.
Jak jadę A4, to zawsze jak się zbliżam do kolumny pojazdów na prawym pasie to liczę się z tym że trzeba będzie zwolnić. I
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to największym problemem są pierdlnięci co jeżdżą w takiej odległości od siebie.

Później zdziwieni, że on ten z przodu za mocno hamował i ja nie zdążyłem...

()
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn:

tylko jak ciągnikiem zwolnisz o 1 km/ to nikt tego nie odczuje


To nie jest nigdy 1 km Za parę metrów trafisz kolejnego który będzie jechał 3km wolniej i znowu zwalniasz ? Potem następny który jedzie 5 km
  • Odpowiedz
Zawsze, gdy mi się zdarzy, że muszę jechać po polskich autostradach to wybieram się w godzinach nocnych, szkoda nerwów...
  • Odpowiedz
@Mintaa: Widzisz. różnica polega na tym, że my wiemy iż droga służy do przemieszczania ludzi i rzeczy i każdy ma prawo korzystać z niej w sposób optymalny, a on patrzy wyłącznie na czubek swojego nosa. Ma być dwie paki all the time i koniec rozmowy.

To niepopularna opinia, ale w Europie są za wysokie prędkości dopuszczalne dla osobówek. Ograniczenia jak w USA i każdemu by się żyło lepiej (a niektórym w ogóle żyło dłużej).

Lepiej nieoznakowanym łapać dzieciaków w lepszych furkach i liczyć na
  • Odpowiedz
kto pojeździł trochę po Polsce ten wie, że dzieciaki w lepszych furkach to jeden z najpoważniejszych problemów na polskich drogach.


@piker: ogromny xD
Na takim Podlasiu wielki problem, może jest takich dwóch xD
Lepsza furka to nie e36 z 2.0 silnikiem ( ͡°
  • Odpowiedz
Na takim Podlasiu wielki problem, może jest takich dwóch xD

Lepsza furka to nie e36 z 2.0 silnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Lorenzo_von_Matterhorn: Nie wiem jak u Was na Podlasiu, ale u nas w Pomorskim drogie samochody na GSP z pryszczatymi małolatami to spory problem i powód dla którego na głównej arterii Gdańska będą budowane progi zwalniające.

@piker: widzę erystyka poziom trucker, jak w podstawówce- chyba ty!
  • Odpowiedz