Wpis z mikrobloga

Przy siadach, gdy już zejdę na dół i zaczynam fazę koncentryczną, najpierw podnosi mi się lekko dupa do góry, sztanga zostaje na tym samym poziomie w tym momencie, dopiero po lekkim uniesieniu biodra całość idzie do góry. Jaka może być przyczyna, jak to naprawić?
#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
  • 76
a mnie zastanawia jak ja ten siad progresuję nie robiac od roku nic na czterogłowe totalnie absolutnie nic


@Kasahara: a nie pisałeś przypadkiem że we froncie kiedyś brałes więcej niz w backsquat? xD i ze ogólnie miałeś/masz bardzo silne czwórki
@Kasahara no więc miałeś już dosyć rozbudowane czwórki, nawet za bardzo :P sam tez niedawno wrzucałeś ssb squat, ktore wymaga wiekszego zgiecia w kolanie i przeklada sie na wieksza prace 4
@IntruderXXL: @DywanTv: ogólnie ten temat już był tyle razy dymany na tym tagu XD w typowym westsidowym siadzie gdzie nie ma opcji siąść depth na zaliczenie w poważnej federacji, to czwórki może i nie są wielkim faktorem, ale dla ludzi siadających bez taśm na solidną głębokość czwórki są istotne

a poniżej dwóch MĄDRZEJSZYCH panów (nie PRZEDSZKOLAKÓW, nie AMATORÓW) wypowiadających się na ten temat którzy ZA DARMO dzielą się swoją ROZLEGŁĄ
axaha - @IntruderXXL: @DywanTv: ogólnie ten temat już był tyle razy dymany na tym tag...
ogólnie ten temat już był tyle razy dymany na tym tagu XD w typowym westsidowym siadzie gdzie nie ma opcji siąść depth na zaliczenie w poważnej federacji,


@axaha: Czekaj, czekaj, czyli 525kg Vlad-a Alhazova według Ciebie jest nic nie warte?
IntruderXXL - > ogólnie ten temat już był tyle razy dymany na tym tagu XD w typowym w...
@axaha: No ogolnie z tego co rozumiem z filmiku, to panowie nie powiedzieli nic, coby sie nie zgadzalo z tym, co ja mowie. XXL nie widzial (tak mysle) siadu OP'a, ja widzialem. Na PW powiedzialem opowi, zeby siadal szerzej, z mniejszym udzialem czworek, bardziej przeniosl prace na tylna tasme, mniej wypuszczal kolano, oprocz tego poprawilem z nim prace brzucha i miednicy i zmienilem siad na low bar, zaznaczajac, ze zaden ze
@axaha: Wydaje mi sie tez, ze ja mowilem ciagle o problemie op'a, a niektorzy o czym innym, co im sie pojawia w glowie po hasle "dupa unosi sie pierwsza". Nie do konca gadalismy o tym samym. Ale tak czy siak chyba juz wszystko zostalo powiedziane :)
ale Sumnerowi palili o wiele niższe siady


@axaha: Nie jesteś w stanie tego określić, nie siedząc z boku i nie widząc siadu. Bo tak patrząc po filmikach, jeden może siadać odpowiednio głęboko a będzie się wydawało że głębokości nie zaliczył, inny będzie się wydawało że siada bardzo głęboko a do głębokości na zaliczenie jeszcze mu będzie brakowało. Btw: To siad w sprzęcie.

I swoją drogą kogo obchodzi IPF i ich zasady?
Fajna dyskusja się wywiązała :)

@IntruderXXL: W sumie z poglądem, że w siadzie raw czwórki mało znaczą kłóci się fakt, że topowi zawodnicy, przynajmniej niższych kategorii wagowych (74-93) USAPL/IPF katują belt squaty w dużej objętości(i raczej nikt tam sztucznie nie ogranicza ruchu kolana do przodu) , niezależnie od tego czy siadają wąsko, czy też szeroko.
Ot takie spostrzeżenie ( ͡º ͜ʖ͡º)
chyba większość raw lifterów :D


@spaghetti_galopuje-2: Chodzi Ci o raw bez taśm na kolana? Kogo to w ogóle obchodzi? To jest nowoczesny wymysł. Właściwie wszyscy najlepsi zawodnicy, jak ich interesuje dźwiganie bez sprzętu to dźwigają w federacjach gdzie bandaże na kolana są normą, a nie zabawa w za ciasne sleeves.
Chodzi Ci o raw bez taśm na kolana? Kogo to w ogóle obchodzi? To jest nowoczesny wymysł.


@IntruderXXL: Myślę że to kwestia tylko i wyłącznie gustu, mi np. bardziej imponuje "dźwiganie" w sleevesach+ na zasadach ipfu niż zabawy w knee wrapsach i reszcie tego sprzętu
Tak samo jak niektórym bardziej imponuje siła relatywna do wagi zawodnika niż siła absolutna
bardziej imponuje "dźwiganie" w sleevesach+ na zasadach ipfu


@spaghetti_galopuje-2: A mnie odrzuca, robienie zawodnikom pod górę, durne zupełnie niepotrzebne zasady, zasady stwarzające zagrożenie dla zawodników, brak odpowiednich sztang... Więc nic dziwnego że zdecydowana większość najlepszych unika takiego cyrku.