Wpis z mikrobloga

#factorio z Sea Block na bobach i angelsach dzień szósty.

Dzisiaj kolejna mała zmiana, ale mało mam czasu ostatnio. Dodałem produkcję węgla drzewnego i odseparowałem zasilanie elektrowni paliwem od zasilania skraplaczy pledem. W efekcie mogę już trochę swobodniej przebudowywać bazę i przenosić elektrownię gdzieś dalej. Najbliższa przyszłość pokaże, czy ten setup ma sens. Udaje się też robić stal, która jest niezbędna, by unowocześnić wiele różnych maszyn. Plan na tę chwilę brzmi – produkować paliwo do huty.

Odpowiedzi na pytania od fanów:

@KrolOkon: robale są. W tej wersji są to czerwie, które zajmują niewielkie wysepki w okolicy i będą utrudniać życie. Co do pytania o cel, to oczywiście celem strategicznym jest wysłanie rakiety w kosmos, ale taktycznie jw. pisałem » huta na 6 pieców żelaza i miedzi.

#koziolekgrawfactorio
  • 5
@koziolek666: ja gralem na swoim Seablocku przez 100 godzin i mialem juz robic gold science (skladajaca sie z pozostalych czterech), ale stracilem zainteresowanie, bo zawsze musialem przerzucac poszczegolne czesci fabryki, poniewaz nigdy nie starczalo miejsca. Nigdy wczesniej nie gralem z B&A, wiec nie wiedzialem czego sie spodziewac :D No i w sumie to nie ma jakichs wiekszych zmian pomiedzy 50-ta godzina a 100. Wciaz robi sie to samo, wynajduje sie nowe