Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę się pochwalić.
Przyjechałem do Berlina zdać egzamin by spełnić marzenie o pracy za Oceanem. Nie chwalę się wynikiem, czy perspektywą, bo warunki socjoekonomiczne oraz moje osobowościowe ( ͡º ͜ʖ͡º) nie sprzyjały dobremu przygotowaniu się na egzamin.
Chcę się pochwalić tym, że mimo że w pewnym momencie już odpuściłem, to jednak zdecydowałem się zawalczyć o marzenia, jeszcze miesiąc kompletnego braku wolnego czasu, znacznej deprywacji snu.
Stwierdziłem że wolę przegrać, niż się poddać.
A kto wie, może się uda?
(Oblany egzamin można poprawiać, ale liczą się wszystkie podejścia, dla mnie jako zagranicznego niezdanie oznacza praktycznie gwarancję niezatrudnienia. Zdanie egzaminu z kiepskim wynikiem też nie wróży sukcesu, trzeba zdać rewelacyjnie. Zdany egzamin można poprawiać po 7 latach.)
Mirki, trzymajcie kciuki. To mi nie podpowie żadnej odpowiedzi, ale będzie mi miło.
Piszę od 9 do 18, egzamin trwa 9 godzin.
Pobierz Levetiracetam - Mirki, chcę się pochwalić.
Przyjechałem do Berlina zdać egzamin by sp...
źródło: comment_EEgDM3YFNAbmua9FrDEYn2VS0ApHbh8P.jpg
  • 137
@SaycoRa No ale jak studia staną się płatne, to dzieci kasjerów, magazynierów i robotników tym bardziej na nie nie pójdą. Zresztą na studiach są obecnie stypendia socjalne i tanie akademiki, więc każdy kto jest wystarczająco zdolny może je skończyć. A szkoda, żeby młodzi, ambitni i zdolni ludzie marnowali swój talent w kraju, w którym nie ma pieniędzy na podstawowy sprzęt, a wynagrodzenia są śmieszne. Ci ogarnięci wyjadą tak czy siak.
@klaun-szyderca tak

@guilmonn stałem przed torami, nie chcę żeby mi spadly buty #pdk

@blizzarder ktoś tu już wcześniej wstawił ten obrazek, ale przecież nas tu nie chcą "niech jadą". A w szczególności młodego pokolenia lekarzy, którzy chcą żyć i pracować, a nie jak stare pokolenie lekarzy "człowiek dopłacał i jeszcze się cieszył że robota była"

@bugajm to głosuj na takich, którzy zrobią warunki inne niż wrogie. Przypominam, że ~40% jest za tymi,
@wakacje_to_wolnosc: @SaycoRa:

panowie panowie

#!$%@?, PANOWIE

rozumiem wasz przekaz i poniekąd macie racje, ale zastanówcie się sami - kto ma tego pilnować? Komu ma zależeć na tym by zatrzymać fachowców w Polsce? Fachowcom? NIE! Rządowi! Do nich idźcie! Im bluzgajcie w twarz, że ludzie wyjeżdżają, a oni to mają w pompie.

Człowiek pójdzie tam gdzie ma lepiej i powinniście to uszanować - nie powinniście natomiast szanować tekstu "niech jadą" pewnej
Na studiach medycznych jest etyka i jest to etyczne ponieważ w Polsce studia są opłacane z podatków. To znaczy że nie są darmowe, a że każdy z nas miał za nie łożone przez opiekunów


@dr_Batman:

1. Czy możesz wskazać gdzie pisałem że studia są darmowe?
2. Czy moje rozumienie twojego argumentu jest prawidłowe? Twój argument to że 'nauka za pieniądze ubogiego społeczeństwa następnie przeniesienie się wykorzystywać tą wiedzę i zarabiać w
@wakacje_to_wolnosc Podstawowy błąd w twoim rozumowaniu jest następującyń społeczeństwo polskie nie jest ubogie. Wyjdź na ulicę, idź do galerii, obserwuj rynek nieruchomości, popatrz na zarobki możnych tego kraju. Popatrz ile miliardów mamy żeby kupować głosy od nie pracującej, niewyksztalconej patologii. Nieprawidłowe zarządzanie i dystrybucja to nie ubostwo. Ja jestem uboga bo zarabiam za leczenie ludzi minimalna krajowa XD
@Kubaeinstein wyszedłem z takiego założenia, dzięki za słowa wsparcia :)

@SaycoRa

Patologia trwa i biedni ludzie nie mogą wysłać swoich dzieci na studia dzienne bo studiowanie kosztuje nawet bez czesnego,więc dzieci tych biednych idą do pracy i próbują studiować wieczorowo lub zaocznie.

Wątpię, żeby mnie było stać gdyby system dzialał imaczej, tak to mogłem pracować wieczorami.

anschlussem

Zastanów się nad sobą.

@wakacje_to_wolnosc tak, etyka jest przedmiotem, jak i praca lekarza codziennie wymaga
studiowałem w PL, ale myślę że jak polskie są, to i niemieckie też ;) trochę się zorientowałem w temacie wcześniej ;)


@Levetiracetam: W praktyce potrzebujesz 2-3 lata, aby dostac uprawnienia w USA, nie tylko egzamin, ale tez bedziesz musial tam na uczelnie isc. No chyba, ze sie cos zmienilo w ostatniej dekadzie.

Co do samej decyzji o wyjezdzie, uciekaj. Praca jako lekarz w Polsce to jest dramat. Jak popracujesz troche na
Wracając jeszcze.do tematu, znaczna większość kwoty, jaka idzie na wyszkolenie studenta medycyny idzie na utrzymanie szpitali klinicznych, z których pacjenci również korzystają.