Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 460
O 13:10 miałem mieć lot z Modlina, ale samolot uległ awarii i
do 22:30 czekaliśmy w terminalu na jakąkolwiek decyzję.
Wtedy poinformowano Nas, że będziemy zawiezieni busami do Katowic i tam będzie już czekał na Nas podstawiony samolot.
O 3:00 zajechaliśmy do Pyrzowic, żeby dowiedzieć się, że owszem, samolot będzie, ale o 9 i mamy sobie radzić.
Sporo naprawdę małych dzieci, kobiety w ciąży.
Żadnej opieki, zapewnienia miejsca siedzącego / leżanki, nic.
3 wody, 1,5 kanapki i 3 batony.

#!$%@? kpina.

#lotnictwo
#podroze
#samoloty
#itaka
#wakacje
  • 92
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@1001001:

W reklamacji rozumiem opisać po prostu, że przylecieliśmy na miejsce praktycznie 1 dzień później niż planowo, więc oczekuję rekompensaty w wysokości 1/7 wpłaconej kwoty?
I to powinno wystarczyć, no bo co tu więcej dodawać.

Jeśli nie uznają reklamacji to chargeback w banku powinien załatwić sprawę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Kedarpl: Przez te niemal 24h koczowania na lotnisku zdążyłem się już zapoznać z tymi procedurami, tego nie zamierzam im odpuścić. Zresztą nie tylko ja, bo pojawiła się osoba z zewnątrz, która zbierała numery 'poszkodowanych' pewnie aby załatwić to za Nas, za jakiś % :)

Martwię się bardziej tym utraconym dniem z wycieczki, nie znalazłem za bardzo informacji co w takim przypadku przewiduje prawo..
@Beeercik

Jeśli kupujesz jakieś jedzenie, napoje itp to zbieraj paragony za wszystko.
Co do tej reklamacji to 1/7 kwoty za dzień niby jest rozsądna. Ale jest coś takiego jeszcze jak koszt utraconych korzyści czy jakoś tak. Dlatego w reklamacji wnioskować należałoby wg mnie o kwotę wyższą. Gdyby nie odwołany lot to byś był na wakacjach a nie siedział na terminalu w busie do Katowic i znowu na terminalu. A gdyby informacja była