Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 460
O 13:10 miałem mieć lot z Modlina, ale samolot uległ awarii i
do 22:30 czekaliśmy w terminalu na jakąkolwiek decyzję.
Wtedy poinformowano Nas, że będziemy zawiezieni busami do Katowic i tam będzie już czekał na Nas podstawiony samolot.
O 3:00 zajechaliśmy do Pyrzowic, żeby dowiedzieć się, że owszem, samolot będzie, ale o 9 i mamy sobie radzić.
Sporo naprawdę małych dzieci, kobiety w ciąży.
Żadnej opieki, zapewnienia miejsca siedzącego / leżanki, nic.
3 wody, 1,5 kanapki i 3 batony.

#!$%@? kpina.

#lotnictwo
#podroze
#samoloty
#itaka
#wakacje
  • 92
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Beeercik: jak to jest z tą rekompensatą 600 € za odwolany lot w takim wypadku? normalnie to działa czy z racji ze to wycieczka przez biuro to każą #!$%@??
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: Z tym 250 euro to się nie rozpędzaj, jeśli opóźnienie było z winy lotniska, opóźnienia na poprzednim locie to #!$%@? dostaniesz. Odszkodowanie wypłacane jest w zależności od długości trasy i przyczyny opóźnienia, kasa wyplacana jest tylko gdy z problemow technicznych przewoźnika lot został opóźniony/ odwołany.
  • Odpowiedz
@Kedarpl: W teorii jest opisane, a w praktyce to nie działa. 1.5 roku temu odwołano mi lot, przewoźnik odmówił 250 euro odszkodowania i od ponad roku moja skarga jest w polskim ULC które się jeszcze nie wypowiedziało i nie wiadomo kiedy to nastąpi. @Beercik: Zdecydowanie korzystałbym z prawnika/pośrednika w dochodzeniu roszczeń.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: wlasnie nie byliby, to UE zapewnia przepisy dbajace o pasazerow linii lotniczych. oP dostanie dzieki nim od linii 200 euro. Gdyby to byl lot miedzykontynentalny bylo by to 600 euro.
  • Odpowiedz