Wpis z mikrobloga

@Qullion: można spać w spiworach na ziemi?

@Lardor: @Marcin5220: @GaiusBaltar: @Ragnarokk: troszkę mnie źle zrozumieliście :D ja nie mam zamiaru iść na Rysy z kimś kto w życiu po górach nie chodził, bo nie będę ryzykować zdrowiem jego i swoim. Dlatego pytam jakie szlaki polecacie na początek, żeby byly fajne widoki i trochę mu pokazać z czym to się je :) to jest ten moment, ze cytuję:
@Wodkajakwodka: nie wiem na twoim miejscu dzwoniłbym i jeżeli to możliwe rezerwował. Roztoka ma najlepsze opinie ze wszystkich schronisk.
Fajnym szlakiem jest szlak na mięguszowiecką przełęcz, nawet dla niedoświadczonej osoby spokojny spacer będzie w sam raz i da radę, a widoki genialne, wiadomo zawsze trzeba uważać.
@Wodkajakwodka: Idzcie na początku na Giewont. Spokojnie sobie poradzi a widok ładny. Jeśli będą siły to następnego dnia proponuję Kościelca. W połowie jest możliwość zawrócenia i nie trzeba wchodzić na szczyt więc jak zabraknie sił macie możliwość powrotu.
Nocleg to obojętnie gdzie w Zakopcu i tak wszędzie szybko rano busikiem dojedziecie.
@Marcin5220: mapa mówi o 2:15 od Czarnego Stawu i mniej więcej tyle nam się zeszło ostatnio. Na spokojnie szliśmy tym bardziej, że jest to jeden z fajniejszych, można podziwiać widoki, wspinać się, z resztą przejdziesz to zobaczysz.
@Wodkajakwodka: jeśli kondycja słaba to nie idź na rysy. Prawdopodobnie nie zejdziesz... Jeśli chcesz fajny szczyt to wjedź kolejką ma Kasprowy a dalej pieszo na Świnice. Powrót również kolejką.
5 stawów. A potem na Zawrat. I z powrotem do schroniska na nocleg. Praktycznie zero problemów z kondycją, zero ekspozycji, widoki w dolinie zapierają dech. A drugiego dnia jak będzie ochota to przez Szpiglasową Przełęcz do Morskiego Oka. Minimalna ekspozycja przez jakieś 20 metrów pod samą przełęczą i trochę bardziej wymagające kondycyjnie.