Wpis z mikrobloga

@Wardrun: kuetzal, crowdestor i envestio to zupełnie inne firmy niz mintos.

Z podobnych to fastinvest (który mimo wszystko odradzam - sam stamtąd wycofuję kapitał), grupeer, reinvest24, robocash, twino, swaper, viventor.

Zapraszam na mojego bloga - jak chcesz poczytać. Ale sam w sumie investuję jedynie na: mintos, fastinvest (z którym koncze przygode po 1.5roku inwestowania), kuetzal, crowdestor, envestio. Są tam reviews można poczytać jak to działa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaki24: spoko blog, prawdopodobnie niedługo zarejestruję się na kuetzal z Twojego refa. Nie chcę ładować całej swojej kasy w mintos pomimo, że wydaje się być dosyć bezpiecznym rozwiązaniem.
@xEm:

19% podatku podatku od zysków kapitałowych. Z tym, że nawet nie wypłacając na konto bankowe musisz się co roku rozliczyć nawet z salda na wszystkich serwisach.
Zresztą jest o tym artykuł na blogu - przeczytaj też komentarze.

Najbezpieczniej jest oczywiście założyć działalność gospodarczą (NSA 16 luty 2012r.) ale rozliczam się tak od 2014r. mnóstwo moich znajomych też i nie ma z tym żadnego problemu.

@Wardrun: Też probuję dywersyfikować. Mintos
@jalop: nie - 19% od zyskow kapitalowych.

Te polskie urzedy to jest paranoja - kazdy urzad interpretuje po swojemu a Jadzie za biurkami pojecia nie maja jak zakwalifikowac dany przychod. Wyrok NSA z 2012 jest martwy - z miejsca mogliby wsadzic za kratki wszystkich udzielajacych sie na kokos, finansowo, zakra, pozyczkolandii etc. Juz pomijam serwisy zagraniczne.

Kolega poszedl do US by mu babka pomogla sie rozliczyc z przychodow uzyskiwanych z pozyczek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaki24: co się dziwić. Miałem więcej latania z urzędem skarbowym podczas rozprawy spadkowej niz z jakąkolwiek inną instytucja kiedykolwiek
@shaki24: rejestrnąłem się z Twojego refa na kuetzal, wpisałem jakiś tam kod promocyjny z innej strony, to dało mi + 15 EUR. Zainwestowałem zatem 1015 EUR w 19% inwestycję. Jest też promka na cashback 1% z zainwestowanej kwoty do końca miesiąca, a także 0,5% z zainwestowanej kwoty za rejestrację z refa, co dało mi zawrotną kwotę 15,23 EUR. Sumując, na start otrzymałem + 30,23 EUR, nieźle.