Wpis z mikrobloga

„Krzysztof Stanowski, znany dziennikarz sportowy, wygłosił na swoim facebooku manifest centryzmu, który wzbudził zachwyt wielu ludzi. Stanowski pisze, że równie daleko mu do ludzi bijących mniejszości na ulicach, jak i do "nachalnej propagandy LGBT". I pyta dramatycznie: "Czy można stać po środku?"

Można, można, nikt nie broni, to wręcz postawa ciesząca się od dawna dużą popularnością. Niestety.

Wystarczy poczytać książki na temat dowolnego ruchu walczącego o prawa człowieka i prawa obywatelskie. Na przykład o amerykańskich sufrażystkach domagających się praw wyborczych dla kobiet. Kiedy sufrażystki protestowały pod Białym Domem, wiele osób zarzucało im skrajność, agresywność, nieskuteczność. Stany Zjednoczone pełne były Stanowskich, którzy uważali, że nazywanie kobiet podludźmi to gruba przesada, ale jednocześnie sufrażystki mogłyby już dać sobie spokój z tą nachalną propagandą i obrażaniem prezydenta.

Ta sama historia z Martinem Lutherem Kingiem. Pisałem o tym kilka miesięcy temu dla Krytyki Politycznej. King był tak zawiedziony centrystami swoich czasów, że napisał, iż to umiarkowana większość, a nie radykalny Ku Klux Klan jest największą przeszkodą na drodze do równouprawnienia.

Wiadomo skąd bierze się atrakcyjność centrystycznego sposobu myślenia. Wywołuje on złudzenie rozsądku, umiarkowania, podążania za złotą zasadą, że prawda leży po środku. Ale środek to pojęcie względne - dzisiaj nikt już nie powie, że pogląd "nie uważam kobiet za podludzi, ale prawa wyborcze dla nich to przesada" jest podejściem rozsądnym i umiarkowany.

Kiedy samemu nie należy się do grupy dyskryminowanej, łatwo wymądrzać się na temat zachowania spokoju i umiarkowania. Łatwo odgrywać rolę rozsądnego. Łatwo "żyć swoim życiem", jak pisze Stanowski, i nie wchodzić nikomu w drogę. Ale to nie rozsądni, grzeczni i umiarkowani sprawiają, że udaje się w końcu wywalczyć prawa człowieka. Oni są tylko kolejną przeszkodą, którą trzeba pokonać.”

(C) Tomasz Markiewka/Facebook

#takaprawda #niepopularnaopinia #normictwo #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #stanowski #lolcontent
Pobierz
źródło: comment_tTd8X4i9iGphoOB3ovOYMqtLpV6DqNkg.jpg
  • 162
@Kazach_z_Almaty: Jestem centrystą ponieważ nie jestem w stanie zgodzić się w pełni z jedną oraz drugą stroną. Co nie znaczy, że nie mam poglądów, bo mam je zarysowane dosyć jasno. LGBT tak, ale nie "in my face", Kościół Katolicki tak, ale nie "in my face". I gdybym był założycielem partii do takiej równowagi bym dążył. Tylko to głupie społeczeństwo by na mnie nie zagłosowało, bo większość ludzi to zero jedynkowe tumany
@Flypho: Wojsko Stanów Zjednoczonych jest w pełni zawodowe i służą w nim zarówno kobiety jak i mężczyźni.

To kobiety, przewagą głosów w USA wybrały Obamę. I to kobiety i ich #!$%@? głosy oddane na Obamę przyczyniły się chociażby do #!$%@? Syrii.


@Flypho: Nie manipuluj wynikami z 2012 roku skoro wojna w Syrii wybuchła w 2011. Podaj lepiej wyniki z 2008 jak już:
https://ropercenter.cornell.edu/how-groups-voted-2008

Gdzie wyraźnie widać, że również większość mężczyzn
Stanowski odnosi się do nieakceptowania atakownia ludzi lgbt i jednocześnie braku zgody drag queen w przedszkolach czy adopcje dzieci przez homo


@DzembaDzemba: No bo bicie ludzi na ulicach i walenie petardami w dzieci to zupełnie to samo, co dążenie do tego, by para kobiet wychowująca wspólnie biologiczne dziecko jednej z kobiet nie bała się codziennie, co będzie z dzieckiem, gdy biologiczna matka umrze, tak, to zupełnie to samo.

Natomiast pierwsze słyszę,
@Kazach_z_Almaty: cholera wie co ma na myśli z tą nachalną propagandą, brakuje tak naprawdę podstawowego kontekstu żeby ocenić jego położenie. Ten post miałby zupełnie inne brzmienie gdyby Stanowski powiedział "daleko mi do bijących, wspieram postulaty lgbt o legalizacji małżeństw oraz prawa do wychowywania dzieci, ale jestem przeciwny niektórym z tych środowisk oczekującym bezkrytycznej akceptacji osób transseksualnych jako bezsprzecznie będących przedstawicielami wybranej płci i np. mających z tego względu prawo do brania
Nie manipuluj wynikami z 2012 roku skoro wojna w Syrii wybuchła w 2011.

Dlatego Obama musiał wcisnąć czerwony guzik, no nie miał już wyboru. Nie jego wina. Jego poprzednik już wpisał do Excela, trzeba było zrzucić kilka tysięcy bomb na Syrię xD. Jeśli w ten sposób podchodzisz do polityki to my chyba nie mamy za bardzo o czym już gadać.

Gdzie wyraźnie widać, że również większość mężczyzn poparła Obamę.

Tak sądziłem, że
O służbie wojskowej? Baby głosują, a faceci idą umierać w rezultacie ich wyborów przy urnach.


@Flypho: No imho to jest dyskryminacja facetów. Jak już ludzie mają być w rezerwie, to obie płcie. Z tymi głosowaniami to jest kretyński argument - kobiety głosują by ludzie szli na wojne?

W ogóle bezrefleksyjne założenie, że danie praw wyborczych przysłużyło się rozwojowi naszego społeczeństwa


Ale to przecież prawo każdej jednostki, a nie metoda na dobry
Pobierz
źródło: comment_COYp8ThoSKPAhNbJWzwWyZ3bD0aX8PIG.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@DzembaDzemba:

Stanowski odnosi się do nieakceptowania atakownia ludzi lgbt i jednocześnie braku zgody drag queen w przedszkolach czy adopcje dzieci przez homo, ty przywołujesz walkę o prawa kobiet do głosowania i segregacje rasową XD


Kłamiesz, czy nie zrozumiałeś tekstu? Stanowski napisał wyraźnie o "nachalnej propagandzie LGBT" a drag queen przywołał jako przykład. Przy tym uznał też tęczę za próbę zwrócenia na siebie uwagi, czy też coś, co antagonizuje ludzi, więc porównanie
Tak sądziłem, że nie ogarniesz cyferek xD, ale tam wyraźnie widać, że Obama wygrał głównie przez poparcie kobiet.


@Flypho: Nie jesteś najostrzejszym nożem w szufladzie co? Skoro 49% mężczyzn poparło Obamę a 48% McCaina to nawet jakby kobiety nie miały praw wyborczych wygrałby Obama co obala twoje seksistowskie bzdury.

50% kobiet poprze Obamę i 50% mężczyzn Romneya to, uwaga, Obama wygra. To jest takie trudne?


I tutaj znowu wykazujesz się ignorancją,
kobiety głosują by ludzie szli na wojne?

Kobiety decydują czy mężczyźni pójdą na wojnę. Same nie ponoszą konsekwencji wprost. A dalej mi się nie chce z tobą tłuc.
@johny-kalesonny:

Skoro 49% mężczyzn poparło Obamę a 48% McCaina to nawet jakby kobiety nie miały praw wyborczych wygrałby Obama co obala twoje seksistowskie bzdury.

Samo założenie, że gdyby kobiety nie miały praw wyborczych to mężczyźni głosowaliby tak samo jak teraz jest tak absurdalne,
@Kazach_z_Almaty atakowanie centrum jest śmieszne, jak zresztą każdy pozamerytoryczne czcze gadanie. Bycie w centrum nie jest niczym złym ani dobrym, chyba, że mówimy o okopach wojny ideologicznej, wtedy wchodzi wyniszczajace "kto nie jest z nami ten przeciwko nam". Rozszarpując centrum wcale nie jest powiedziane, że pójdzie w większości na lewo jak to się niektórym roi.
@Kazach_z_Almaty: chyba Cię #!$%@?ło, przyjacielu. Mam wbrew sobie stanąć po jednej ze stron? Co mam zrobić, jeśli popieram nawet adopcje przez pary homoseksualne, ale jednocześnie nie podoba mi się ich nadreprezentacja w mediach i popkulturze?
Radykałowie stworzyli sobie nowego chochoła, aby móc dalej dzielić społeczeństwo na nas i ich. Nie rozumiecie tego, że można zgadzać się z argumentami przeciwnych sobie stron, że nie trzeba bezkrytycznie i bezrefleksyjnie popierać jakiejś opcji.
Kobiety decydują czy mężczyźni pójdą na wojnę. Same nie ponoszą konsekwencji wprost.


@Flypho: Przecież tłumaczone ci jest, że w dobie wojsk zawodowych gdzie również mogą służyć kobiety jak najbardziej ponoszą. Nie jesteś w stanie tego ogarnąć?

Samo założenie, że gdyby kobiety nie miały praw wyborczych to mężczyźni głosowaliby tak samo jak teraz jest tak absurdalne, że nie będę cię dalej kopał xD.


Wykazałem, że #!$%@? bzdury i uciekasz się do sztuczek