Wpis z mikrobloga

„Krzysztof Stanowski, znany dziennikarz sportowy, wygłosił na swoim facebooku manifest centryzmu, który wzbudził zachwyt wielu ludzi. Stanowski pisze, że równie daleko mu do ludzi bijących mniejszości na ulicach, jak i do "nachalnej propagandy LGBT". I pyta dramatycznie: "Czy można stać po środku?"

Można, można, nikt nie broni, to wręcz postawa ciesząca się od dawna dużą popularnością. Niestety.

Wystarczy poczytać książki na temat dowolnego ruchu walczącego o prawa człowieka i prawa obywatelskie. Na przykład o amerykańskich sufrażystkach domagających się praw wyborczych dla kobiet. Kiedy sufrażystki protestowały pod Białym Domem, wiele osób zarzucało im skrajność, agresywność, nieskuteczność. Stany Zjednoczone pełne były Stanowskich, którzy uważali, że nazywanie kobiet podludźmi to gruba przesada, ale jednocześnie sufrażystki mogłyby już dać sobie spokój z tą nachalną propagandą i obrażaniem prezydenta.

Ta sama historia z Martinem Lutherem Kingiem. Pisałem o tym kilka miesięcy temu dla Krytyki Politycznej. King był tak zawiedziony centrystami swoich czasów, że napisał, iż to umiarkowana większość, a nie radykalny Ku Klux Klan jest największą przeszkodą na drodze do równouprawnienia.

Wiadomo skąd bierze się atrakcyjność centrystycznego sposobu myślenia. Wywołuje on złudzenie rozsądku, umiarkowania, podążania za złotą zasadą, że prawda leży po środku. Ale środek to pojęcie względne - dzisiaj nikt już nie powie, że pogląd "nie uważam kobiet za podludzi, ale prawa wyborcze dla nich to przesada" jest podejściem rozsądnym i umiarkowany.

Kiedy samemu nie należy się do grupy dyskryminowanej, łatwo wymądrzać się na temat zachowania spokoju i umiarkowania. Łatwo odgrywać rolę rozsądnego. Łatwo "żyć swoim życiem", jak pisze Stanowski, i nie wchodzić nikomu w drogę. Ale to nie rozsądni, grzeczni i umiarkowani sprawiają, że udaje się w końcu wywalczyć prawa człowieka. Oni są tylko kolejną przeszkodą, którą trzeba pokonać.”

(C) Tomasz Markiewka/Facebook

#takaprawda #niepopularnaopinia #normictwo #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #stanowski #lolcontent
Pobierz KazachzAlmaty - „Krzysztof Stanowski, znany dziennikarz sportowy, wygłosił na swoim f...
źródło: comment_tTd8X4i9iGphoOB3ovOYMqtLpV6DqNkg.jpg
  • 162
@Kazach_z_Almaty: Nie obchodzi mnie, czy ludzi na manifestacjach leje ONR czy Antifa. Jednych i do drugich lałbym pałami i ostrzeliwał gumowymi kulami za naruszanie nietykalności innych ludzi. Jestem centrystą bez poglądów? A może po prostu nie jestem hipokrytą?
Łażę na Marsze Równości od lat, ale gardzę ludźmi ośmieszającymi symbole ważne dla katolików w celu prowokacji. Tak samo jak gardzę ludźmi od nalepek "strefa wolna od LGBT". Jestem centystą bez poglądów?
Doszliśmy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@johny-kalesonny:

skoro według wszystkich rzetelnych badań te dzieci rozwijają się w takich związkach równie dobrze, co w hetero?

xD

Nie ma takiej opcji żeby w obserwacji dzieci wychowanych przez homo była statystycznie istotna próba, oraz nie jest możliwe aby w kwestii rozwoju dzieci wykonać podwójnie ślepy test i porównanie wyników czego się wymaga w prawdziwych badaniach naukowych. Ala przyjdzie lewak: podkreślam R Z E T E L N Y C
Przecież tłumaczone ci jest, że w dobie wojsk zawodowych gdzie również mogą służyć kobiety jak najbardziej ponoszą.

Mogą, a muszą. Definicja prawa i obowiązku jest dla ciebie czarną magią, a to jest sednem tej dyskusji.

Wykazałem, że #!$%@? bzdury i uciekasz się do sztuczek erystycznych. Szkoda mojego czasu.

Jedyne, co wykazałeś to, że na Obamę głosowało o 1 punkt procentowy mężczyzn więcej niż na McCaina. xD Cała reszta to po prostu twoje
@Kazach_z_Almaty: znakomity przykład na to jak ktoś mówi o rzeczach, o których nie ma pojęcia i tym sposobem dając argumenty stronie przeciwnej. Ponieważ "centryści" mieli rację i w przypadku sufrażystek i praw obywatelskich.

Sufrażystek - bo istniały bardzo poważne obawy i to wielu kobiet, że za prawem głosu pójdą również OBOWIĄZKI obywatela czyli głównie pobór - a I Wojna Światowa czy w przypadku USA pamięc o wojnie domowej to nie była
@JimNH777: Przecież Ty mówisz o konserwatystach, a nie centrystach w swoim komentarzu. I we wszystkich przypadkach to są urojenia:

Sufrażystek - bo istniały bardzo poważne obawy i to wielu kobiet, że za prawem głosu pójdą również OBOWIĄZKI obywatela czyli głównie pobór


Przecież to nie głównie kobiety atakowały sufrażystki i ten argument nie istniał

Civil Rights - bo wielu "centrystów" obawiało sie i słusznie, że nastąpi przymusowa integracja


A jak chcesz inaczej
@GoodPain: Nie, bicie po mordzie jest zawsze złe, ale w Polsce mielismy obecnie do czynienia z barbarzyńskim atakiem faszoli na pokojowa paradę LGBT. Stosowana jest polityka dehumanizacji, szczucia, insynuacji powiązań z pedofilia i innych obrzydliwych praktyk inspirowana przez rząd i skrajna prawicę. Tutaj nie ma symetrii, gowno mnie obchodzi co robi antifa na drugim końcu świata. Mowa o Polsce. Tu teraz. Nie ma symetrii.
A to z jakiej paczki? Czemu osoby homoseksualne nie powinny adoptować dzieci, skoro według wszystkich rzetelnych badań te dzieci rozwijają się w takich związkach równie dobrze, co w hetero?


@johny-kalesonny: a to z takiej paczki, że dobro dziecka ma być tu najważniejsze, a par hetero chcących adoptować dzieci jest aż nadto i lepiej aby takie dziecko poznało wzorzec związku dominujący w społeczeństwie.

Adopcja dzieci przez homoseksualistów to nie jest dbanie o
@DzembaDzemba:

adopcje dzieci przez homo, ty przywołujesz walkę o prawa kobiet do głosowania i segregacje rasową XD


Właśnie o to chodzi, że kiedyś ktoś mówił że uważa że Czarnieckiego są ludźmi i nie popiera niewolnictwa, ale prawa wyborcze to za dużo. Dziś ktoś mówi że uważa że osoby homoseksualne nie powinny być bite na ulicach, ale adopcje dzieci to za dużo.

Trzeba być ignorantem, by mimo rzetelnych badań naukowych że dzieci