Wpis z mikrobloga

@Metylo: wiele dziwniejszym myśleniem jest nałożenie podatku 50% bogatym, żeby dać to po części ludziom, którzy zarabiają 2000 brutto. Karajmy ludzi myślących, którzy do czegoś doszli a nagradzajmy ofermy życiowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Metylo: Większość konfiarzy to ludzie którzy albo nie znają jeszcze życia, albo żyją marzeniem o sukcesie. Mnie bardziej dziwi to że dla państwa drugi próg, bycie bogadyt XD, zaczyna się od 10k brutto i osoba zarabiająca te 10k wychodzi tak samo podatkowo jak ktoś kto zarabia 100k miesięcznie, a nawet gorzej bo ten ze 100k wyciąga zyski przez sp.ZOO.
W moim mniemaniu społecznie nadal mamy problem z odróżnieniem bogatych od klasy
  • Odpowiedz
@Szemiques: konfiarze to wlasnei te okoby 10k + vat jebiacy w kontraktornaich i uwazajacy sie za mega przedsiebiorcow bo baja autko w lizingu.
  • Odpowiedz
@Metylo: Nasz rząd jest perfekcyjny we wmawianiu społeczeństwu że 6000 netto na rodzinę 2+1 to już klasa średnia.
Becikowe - 1922 złote na osobę. Rodzinka 6k sie nie łapie, bo za bogata.
Fundusz alimentacyjny - 900 zł na osobę. Rodzic na minimalnej krajowej z jednym dzieckiem jest za bogaty by dostać wsparcie, które i tak drugi rodzic musi potem odpracować.
Zasiłek rodzinny - 674 zł na osobę XD

I z jednej
  • Odpowiedz
nikt tak zazarcie nie bedzie bronil korporacji jak wyborca konfy uwazajacy sie za przedsiebiorce na kontrakcie


@srgs: Ja ostatnio widziałem w necie jak ktoś uważa, że są za nieingerencją rządu do gospodarki i równocześnie za tym, żeby dyktator pilnował tego, żeby nie dochodziło do tworzenia się syndykatów i monopolów. Sprawdziłem, to rzeczywiście jest postulat JKM xD
  • Odpowiedz
@Szemiques: barabiam 15k brutto na uop i serio wykręca mnie to, że w drugim progu płacę 41% (32% podatków i 9% zdrowotna).
Autentycznie jak mam opcje iść na l4 to idę, aby sobie to zrekompensować. Kosztem dla mojego pracodawcy jestem ponad 18k.
Do 30stki wolałabym mieć możliwość nic nie odprowadzać i kupić sobie za to jakieś 4kąty lub mieć porządny wkład do kredytu.


Konfiarze = osoby pewnie takie jak ja, które
  • Odpowiedz
@RedTiger: I czujesz się bogaty? Bo ja co prawda mam trochę mniej. Ale powątpiewam że jakbym dostał 1000 podwyżki mówiłbym o sobie że jestem bogaty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Szemiques: to jak mam 180 zł/h na b2b to na kogo mam chcieć głosować? Na pis który uprawia rozdawnictwo od tylu lat? Na tuska chcącego babciowe, wynajem+ i inne chore pomysły? Słucham alternatyw, bo ja na tę chwilę nie widzę
  • Odpowiedz
  • 11
@Metylo problem w tym że dla komucha bogaty to człowiek zarabiający 2000 brutto natomiast faktyczni bogacze #!$%@?ą z majątkiem na Cypr xd
  • Odpowiedz
@Metylo: wśród konfiarzy też powtarzający się schemat to synuś z klasy średniej, który ma na wszystko, bo mu rodzice dają i w skutek tego nabrał przekonania, że jet człowiekiem sukcesu. Jako że nic sensownego nie robi, to gdy przelicza kasę i swoje potrzeby, wychodzi mi, iż jedyna opcja, aby mógł konsumować więcej, to mniejsze podatki - więcej mieć nie może (bo rodzice nie dają), więc po prostu liczy na to, że
  • Odpowiedz