Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tak sobie myślę, że jedzenie mięsa to chyba najbardziej popieprzona rzecz jaką robi obecnie nasza cywilizacja.

Wiele instytucji medycznych potwierdza, że odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska i wegańska dostarcza wszystkich potrzebnych składników odżywczych.
Jedyny powód dla którego jemy schabowe to przyjemność płynąca ze smaku i dla tej chwili przyjemności torturujemy zwierzęta miesiącami (chów przemysłowy to tortura - obcinanie dziobów, ogonów, jąder, wyrywanie zębów - wszystko bez znieczulenia, trzymanie zwierząt w klatkach zbyt małych, żeby mogły się obrócić, mielenie żywcem/gazownie zaraz po wykluciu itd itp).

Do tego dochodzi fakt, że chodowla zwierząt przyczynia się w znacznym stopniu do efektu cieplarnianego (krowy emitują bardzo dużo metanu, większość lasów deszczowych jest wycinana na potrzeby hodowli bydła albo paszy dla bydła, a zeby wychodować steka o wartości 100 kcal potrzebujemy aż 10 000 kcal z soi).

Jak ktoś zabije psa dla zabawy to zaraz jest gównoburza, ale jak Janusz zapłaci za zabicie świni dla przyjemności płynącej ze smaku to wszystko jest ok. W sumie to najsprawiedliwiej byłoby jakby przylecieli teraz jacyś obcy którzy są od nas inteligentniejsi i zaczeli nas chodować na mięso bo na nic lepszego nie zasługujemy.

#weganizm #wegetarianizm #takaprawda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 177
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania nie wiem czy wiesz, ale zwierzęta też jedzą inne zwierzęta a przecież
Wiele instytucji medycznych potwierdza, że odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska i wegańska dostarcza wszystkich potrzebnych składników odżywczych.
Jedyny powód dla którego zwierzęta jedzą inne zwierzęta to przyjemność płynąca ze smaku i dla tej chwili.
  • Odpowiedz
@Vectrel: Mięso jem bardzo rzadko, są tygodnie gdzie żaden posiłek jest mięsny. Nadal nie umiałbym zrezygnować całkowicie z mięsa bo są dania których sobie nie wyobrażam bez niego jak lasagne. Jakby nie mojej ulubione dania to miałbym #!$%@? na mięso. Ostatnio zrobiłem wegetariańskie curry i bardziej mi smakowało więc już nie wrócę do wersji z kurczakiem. Najbardziej własnie ograniczam kurczaka bo zwierzęta są trzymane w gównianych warunkach a mięso faszerowane bóg
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: @medykydem: Czemu od razu nie przerzucimy się na "zbilansowane" zastrzyki? po co ranić biedne roślinki, one nawet nie mają jak próbować uciec albo się bronić w przeciwieństwie do zwierząt. Nikt nigdy nie usłyszy jak soja płacze! Wegetarianizm i weganizm jest okrutny! A jest to naukowo potwierdzone, że rośliny też odczuwają ból.

Dodatkowo zauważam pewną hipokryzję, bo jak to tak troszczysz się o biedne zwierzątka, a dopuszczasz wegetarianizm? Mleko i
  • Odpowiedz
tak, bo nasi przodkowie jedli wg zbilansowanej diety xD jedli co mogli


@mlody18: przeczytaj jeszcze raz co napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) otóż to - jedli wszystko, a nie tylko warzywa licząc ich składniki
  • Odpowiedz
@Ranger: Brawo, dowód anegdotyczny, dostajesz medal ( ͡º ͜ʖ͡º) Nikt nie mówi o dominacji diety tylko o uświadamianiu ludzi, że weganizm/wegetarianizm nie jest zły
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: jak już podajesz takie rewelacje, to podaj źródła.

Była tu już kiedyś taka weganka, która pisała, że WHO twierdzi, że jedzenie mięsa powoduje raka.
Znalazłem zatem oświadczenie WHO w którym było napisane, że wysokie spożycie mięsa czerwonego i mięsa przetworzonego może być powiązane z niewielkim wzrostem ryzyka zachorowania na niektóre rodzaje raka.
Rozumiesz?
Wysokie spożycie
Może być
Niewielki wzrost ryzyka.

Oczywiście wyżej wymieniona weganka z wykopu trąbiła wszem i wobec,
  • Odpowiedz