Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tak sobie myślę, że jedzenie mięsa to chyba najbardziej popieprzona rzecz jaką robi obecnie nasza cywilizacja.

Wiele instytucji medycznych potwierdza, że odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska i wegańska dostarcza wszystkich potrzebnych składników odżywczych.
Jedyny powód dla którego jemy schabowe to przyjemność płynąca ze smaku i dla tej chwili przyjemności torturujemy zwierzęta miesiącami (chów przemysłowy to tortura - obcinanie dziobów, ogonów, jąder, wyrywanie zębów - wszystko bez znieczulenia, trzymanie zwierząt w klatkach zbyt małych, żeby mogły się obrócić, mielenie żywcem/gazownie zaraz po wykluciu itd itp).

Do tego dochodzi fakt, że chodowla zwierząt przyczynia się w znacznym stopniu do efektu cieplarnianego (krowy emitują bardzo dużo metanu, większość lasów deszczowych jest wycinana na potrzeby hodowli bydła albo paszy dla bydła, a zeby wychodować steka o wartości 100 kcal potrzebujemy aż 10 000 kcal z soi).

Jak ktoś zabije psa dla zabawy to zaraz jest gównoburza, ale jak Janusz zapłaci za zabicie świni dla przyjemności płynącej ze smaku to wszystko jest ok. W sumie to najsprawiedliwiej byłoby jakby przylecieli teraz jacyś obcy którzy są od nas inteligentniejsi i zaczeli nas chodować na mięso bo na nic lepszego nie zasługujemy.

#weganizm #wegetarianizm #takaprawda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 177
  • Odpowiedz
@Logytaze: Ja to bym sobie pojechał do takich Chin i zjadł sobie kota albo psa. Człowieka może nie. Zwierzęta same siebie jedzą i zdarza się że zjedzą tez człowieka.
I jak już takie masz argumenty, że rośliny mają tylko systemy obronne, a nie nerwy i mózg.
To jeszcze jest coś takiego jak ryba, posiadają one te wszystkie elementy. Ale wegetarianie twierdza, że to warzywo i można je jeść ;) niezła
  • Odpowiedz
@Logytaze: > Czym innym jest np. obrona systemu immunologicznego przed wirusami, a czym innym obrona np. człowieka przed napastnikiem. Przeciwnicy wegetarianizmu wrzucają dwa typu obrony do jednego worka i starają się w ten sposób wytłumaczyć, że rośliny są tak samo czującymi i świadomymi organizmami jak zwierzęta. To czysta manipulacja, nieuctwo, desperacka próba radzenia sobie z dysonansem i usprawiedliwienia swoich barbarzyńskich zwyczajów żywieniowych.

Przecież tu napisałeś że rośliny od zwierząt odróżnia
  • Odpowiedz
@pawlak: @mlody18: A nie możecie pogodzić się z tym że ktoś chce jeść to co chce? To się nazywa nawet tolerancja i na siłe wciskanie komuś czegoś jest chore. Nie chcesz jeść miesa to go nie jedz ale tak samo nie wpierdzielać się w to że ktoś je schabowego codziennie od 50 lat.

Inną sprawą jest że osoby "zdrowo się odżywiające" pokazały już nie raz że ich chore
  • Odpowiedz
@mlody18: Mam nieco inne zdanie i częściej słysze komentarze od vegefanatyków jak to mieso jest niezdrowe itp itd. a po alkoholu najgorszego kebsa zjadają ze smakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bi-tek to ciekawe, bo ja też mam znajomych wege i nigdy mnie nie nawracali, a z kolei na wykopie na tagach związanych wege jest na pęczki ludzi, którzy się #!$%@?ą do wegetarian i wrzucają mięso
  • Odpowiedz
I nie jecie mięsa, żeby zwierzęta nie cierpiały. A w czym ryby są gorsze od innych gatunków zwierząt, że one mogą cierpieć?


@mdlejtecole: Wegetarianie nie jedzą ryb. Przestań się kompromitować, bo robi mi się ciebie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiedz to ludziom którzy stosują dietę ketogeniczna, w USA około 50% miliarderów. Wytłumacz tez po co człowiekowi kły i umieszczenie oczu charakterystycznie dla drapieżcy czyli obok siebie tak jak u wilka (nie zając, żyrafa). Zastanów się czy poprawność polityczna a w zasadzie ciężkie upośledzenie mózgu, wygra z tym ze człowiek przez tysiące lat jadł głównie mięso. I jednak natura zawsze wygrywa. Na przykład chocbys się zesral to najzdrowsza do
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania

Tak sobie myślę, że jedzenie mięsa to chyba najbardziej popieprzona rzecz jaką robi obecnie nasza cywilizacja.

Jest parę bardziej popieprzonych, np. wmawianie innym ludziom co mają jeść by pasowali do twojego światopoglądu.

Wiele instytucji medycznych potwierdza, że odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska i wegańska
  • Odpowiedz
@mlody18: ludzie się głodzą, niszczą organy wewnetrze, zdrowie nieodwracalnie. Młodzi często ludzie
opętani ideologią nieszkodzenia matce ziemii i innymi ekogicznymi bzdurami

faktycznie bardzo zdrowe
kargulasty - @mlody18: ludzie się głodzą, niszczą organy wewnetrze, zdrowie nieodwrac...
  • Odpowiedz