Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tak sobie myślę, że jedzenie mięsa to chyba najbardziej popieprzona rzecz jaką robi obecnie nasza cywilizacja.

Wiele instytucji medycznych potwierdza, że odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska i wegańska dostarcza wszystkich potrzebnych składników odżywczych.
Jedyny powód dla którego jemy schabowe to przyjemność płynąca ze smaku i dla tej chwili przyjemności torturujemy zwierzęta miesiącami (chów przemysłowy to tortura - obcinanie dziobów, ogonów, jąder, wyrywanie zębów - wszystko bez znieczulenia, trzymanie zwierząt w klatkach zbyt małych, żeby mogły się obrócić, mielenie żywcem/gazownie zaraz po wykluciu itd itp).

Do tego dochodzi fakt, że chodowla zwierząt przyczynia się w znacznym stopniu do efektu cieplarnianego (krowy emitują bardzo dużo metanu, większość lasów deszczowych jest wycinana na potrzeby hodowli bydła albo paszy dla bydła, a zeby wychodować steka o wartości 100 kcal potrzebujemy aż 10 000 kcal z soi).

Jak ktoś zabije psa dla zabawy to zaraz jest gównoburza, ale jak Janusz zapłaci za zabicie świni dla przyjemności płynącej ze smaku to wszystko jest ok. W sumie to najsprawiedliwiej byłoby jakby przylecieli teraz jacyś obcy którzy są od nas inteligentniejsi i zaczeli nas chodować na mięso bo na nic lepszego nie zasługujemy.

#weganizm #wegetarianizm #takaprawda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 177
@pawlak: @mlody18: A nie możecie pogodzić się z tym że ktoś chce jeść to co chce? To się nazywa nawet tolerancja i na siłe wciskanie komuś czegoś jest chore. Nie chcesz jeść miesa to go nie jedz ale tak samo nie wpierdzielać się w to że ktoś je schabowego codziennie od 50 lat.

Inną sprawą jest że osoby "zdrowo się odżywiające" pokazały już nie raz że ich chore aspiracje zabijały
@mlody18: Mam nieco inne zdanie i częściej słysze komentarze od vegefanatyków jak to mieso jest niezdrowe itp itd. a po alkoholu najgorszego kebsa zjadają ze smakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiedz to ludziom którzy stosują dietę ketogeniczna, w USA około 50% miliarderów. Wytłumacz tez po co człowiekowi kły i umieszczenie oczu charakterystycznie dla drapieżcy czyli obok siebie tak jak u wilka (nie zając, żyrafa). Zastanów się czy poprawność polityczna a w zasadzie ciężkie upośledzenie mózgu, wygra z tym ze człowiek przez tysiące lat jadł głównie mięso. I jednak natura zawsze wygrywa. Na przykład chocbys się zesral to najzdrowsza do picia
#anonimowemirkowyznania

Tak sobie myślę, że jedzenie mięsa to chyba najbardziej popieprzona rzecz jaką robi obecnie nasza cywilizacja.

Jest parę bardziej popieprzonych, np. wmawianie innym ludziom co mają jeść by pasowali do twojego światopoglądu.

Wiele instytucji medycznych potwierdza, że odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska i wegańska


Wegańska dieta to urojenia pięknoduchów, którzy zresztą wielu swoich pomysłów nijak nie potrafią uzasadnić (np. niejedzenie jajek).
Dieta wegetariańska? Pewnie teoretycznie się da, tylko trzeba by się cholernie
@mlody18: ludzie się głodzą, niszczą organy wewnetrze, zdrowie nieodwracalnie. Młodzi często ludzie
opętani ideologią nieszkodzenia matce ziemii i innymi ekogicznymi bzdurami

faktycznie bardzo zdrowe
: A nie możecie pogodzić się z tym że ktoś chce jeść to co chce? To się nazywa nawet tolerancja i na siłe wciskanie komuś czegoś jest chore. Nie chcesz jeść miesa to go nie jedz ale tak samo nie wpierdzielać się w to że ktoś je schabowego codziennie od 50 lat.


nie możemy bo odbywa się to kosztem niewolenia torturowania i mordowania miliardów żywych czujących stworzeń

Inną sprawą jest że osoby
@AnonimoweMirkoWyznania: zgadzam sie z toba. mimo ze sam #!$%@? mieso, zgadzam sie i czesto mam miedzy innymi z tego powodu dola. my ludzie jestesmy #!$%@?. choc z drugiej strony drapiezniki tez mecza inne zwierzeta w celu pozywienia. choc z trzeciej, te zwierzeta sa zmuszone i nie znaja innej drogi. ehh. porypane to wszystko. ide sie napic
@Chodtok Mi się za to nie podoba ze mordujemy te biedne roślinki. Natury nie oszukasz i możesz się tylko łudzić. Wg ciebie co powinien jeść kot i pies albo wilk?
Mi się za to nie podoba ze mordujemy te biedne roślinki.


patrz wyżej

Natury nie oszukasz i możesz się tylko łudzić. Wg ciebie co powinien jeść kot i pies albo wilk?


człowiek to nie lew ani wilk i spokojnie może żyć bez masowego niewolenia torturowania mordowania innych i jedzenia ich martwych ciał

zwłaszcza że uważa się za coś lepszego i bardziej rozumnego od innych zwierząt
moralność cywilizacja i te sprawy

@bi-tek:
taki #!$%@?, potrzebuję dużo białka, żeby budować coraz większe mięśnie - najsmaczniej i najprościej dostarczę je właśnie z mięsa, handluj z tym. Poza tym zwierzęce białko ma większą wartość niż to roślinne.


@TestoDepot: Nie ma większej wartości, po drugie #!$%@? bo na diecie wegańskiej również można te wyniki osiągnąć. Sam obecnie jadam mało mięsa, WPC wychodzi max 15-30g dziennie (zależy od jadłospisu na dany dzień) i utrzymuję się na poziomie 150g
robisz jakąś hardą redukcję czy po prostu jesteś mały?


@TestoDepot: 2800kcal to nie jest harda redukcja chyba, że ważysz 120kg, a 1.6g/kg wystarcza by utrzymać. Nie jestem giga wielki bo kulturystyka to parodia sportu i mam inne priorytety, bardziej funkcjonalne w targaniu żelastwa.

XDD, jakie, jakieś śmieszne 40 w łapie?


Chodziło o wypełnienie makrosów. Soczewica ma więcej białka niż kurczak, deal with it. Z takim #!$%@? i wyśmiewaniem śmiem sądzić, że
mam inne priorytety


@XpedobearX: ja również

wyśmiewaniem


@XpedobearX: nie tyle wyśmiewanie, chociaż mogłeś to tak odebrać, co raczej przy ilości czasu, pieniędzy i pracy jaka w to obecnie wkładam, zdecydowanie bardziej interesują mnie jak największe gabaryty, a nie przeciętne.

kulturystyka to parodia sportu


@XpedobearX: tak z czystej ciekawości - ponieważ?

twoja kuchnia jest uboga


@XpedobearX: zależy jak dla kogo, może i tak, jednak śmiem twierdzić, że żarcie ma
tak z czystej ciekawości - ponieważ?


@TestoDepot: Ponieważ polega jedynie na kształtowaniu muskulatury, w szczególności parodią jest katowanie izolacji zamiast mobilnosci, wielostawow oraz wynikow sportowych.

Przyznam, że nie umiem zbytnio gotować i nie lubię tego robić, nie mam też głowy do tego żeby jakieś wymyślne dania tworzyć, ale mi to akurat nie przeszkadza.


Polecam to zmienic bo nie jest to trudne, a zmienia zycie mocno :)