Wpis z mikrobloga

Ej bo dostałem się na #informatyka na #wat cywilne oczywiście. No i teraz nie wiem na co się zdecydować, bo w grę wchodzi jeszcze #sgh i ewentualnie geoinformatyka na #pw . Na korzyść tych dwóch działa zdecydowanie lepszy dojazd niż na WAT, no ale jednak normalna informatyka po drugiej stronie

Ktoś coś jakieś opinie? Ktoś coś doradzi w co warto iść?

#studia #studbaza #kiciochpyta #programista15k #geoinformatyka #ekonomia
  • 22
@kleiner_trottel problem z tym, że na PW jestem na liście rezerwowej, aczkolwiek szanse mam.

Nie jestem natomiast przekonany do przedmiotu geoinformatyka, bo s słyszałem opinie, że po tym ani ze mnie geodeta, ani informatyk, dlatego pytam kogoś, kto wie coś więcej na ten temat
@Piotrek3201: cywilny wat 'xD', sgh jak jesteś pewny siebie lub chcesz taki być (im serio odbija na tym punkcie) a geo wydaje się spoko, liźniesz coś nawet ciekawego a i będziesz mieć czas na naukę (studia Cię za dużo nie nauczą, a czas na samodoskonalenie jest spoko). Gik to też spoko dziewczyny wbrew pozorom( jak na standardy PW ( ͡° ʖ̯ ͡°))
@Piotrek3201: kończyłem SGH i jest to dobra uczelnia(na bank dużo lepsza niz WAT) ale o innym.troche charakterze niż uczelnie techniczne. Informatyki sensu stricte (w kierunku programowania) nie ma tam wiele. MIESI to lekko uogólniając narzędzia matematyczne i statystyczne które można zastosować potem w wielu branżach, jest to bardzo dobry, prawdopodobnie najlepszy kierunek na SGH, tylko licz się z tym że oprocz przedmiotów scislych będziesz tam mieć do czynienia z rzeczami stojącymi
@Piotrek3201: Jeśli oczekujesz, że studia zrobią z Ciebie dobrego informatyka o profilu X to muszę Cię zawieść - prawodpodobnie nie ma takiej uczelni. Trendy i narzędzia w IT się dość szybko zmieniają. na PW nie dostałeś się na informatykę nawet na elektrycznym?
Nie wiem jak na PW ale na WAT dość sporo wymagają z fizyki i matematyki - tu też zależy na kogo trafisz na ćwiczeniach i laborkach. Jak masz słaby
@Piotrek3201: 18 osób to dość sporo, możesz jeszcze zrobić tak: idź na sgh od lutego albo od następnego października gdzieś indziej a do tego czasu podszkolisz języki/matmę. Stawiam że trochę przeszacowałeś z tymi wyborami. No ale spoko, serio lepiej rok pokiblowac/ iść na coś innego i potem podjąć jeszcze raz decyzję niż wybrać jakieś gunwo