Wpis z mikrobloga

Cześć.
Mam problem z paczką StofDoctrineExtensionsBundle i SoftDeleteable. Dodałem do encji traita tylko cały czas zwraca mi wszystkie rekordy, nawet te które w bazie mają datę w polu deletedAt.
W dokumentacji jest, że można dodać filtr do entity managera (link), ale wolałbym takie rzeczy ustawić gdzieś w configu - stofdoctrineextensions.yaml. Przejrzałem sobie możliwy config za pomocą:
bin/console config:dump-reference StofDoctrineExtensionsBundle i nie znalazłem tam nic z filtrami. Tak wygląda zwrócony config.
Jakieś pomysły co z tym zrobić?

#php #symfony #naukaprogramowania
  • 11
@getin: Właśnie przesiadam się z Laravela na Symfony.
@WydajnaJednostkaIndywidualna: Dzięki, działa. Wklejałem ten fragment z filtrami, ale nie do tego configa co trzeba.
Co do Laravela to znam i lubię. W pracy stał na nim całkiem spory projekt. Fajnie sprawdza się, np. do projektów na studia, gdzie szybko i wygodnie można postawić całe API od razu z czymś na froncie. Trochę nie rozumiem tego całego hejtu na niego.
Co do
@bananowy_szejk: Routing, walidacja, fasady, model, brak lepszego supportu w PhpStormie, konfiguracja serviceów w kontenerze. Co trzeba się namęczyć by użyć czegoś out-of-the-box - ze wszystkim praktycznie stawia problemy, których nie ma w Symfony. Oczywiście te problemy da się rozwiązać, no ale po co?

żeby nie było, że jestem gołosłowny - też mamy postawiony naprawdę spory sklep na larvie z przymusu bo przejęliśmy projekt po kim innym.

oprócz tego mamy parę na
@bananowy_szejk: tu masz proste porównanie rozwiązań walidacji i dostępu do bazy w laravel, symfony, spring

przykład wyciągania z bazy:

używanie statycznych fasad do ładowanie rzeczy z db, nie wiem czy się da przez kontener DI bo na ile patrzyłem to w dokumentacji nie widzę
https://laravel.com/docs/5.8/queries#retrieving-results

wiem że gdzieś tam jest opisane jak to robić prawidłowo, ale jak świeżak wejdzie to zrobi tak jak jest w przykładzie i to by było na
używanie statycznych fasad do ładowanie rzeczy z db, nie wiem czy się da przez kontener DI bo na ile patrzyłem to w dokumentacji nie widzę


@8478e37fa256bd7240fe50b0cbf227d5: Eloquentowe modele możesz wstrzykiwać przez DI. Generalnie można stosować contracty > https://laravel.com/docs/5.8/contracts , nie trzeba stosować fasad. Choć w przypadku bezpośrednich odwołań do bazy danych, nie wiem czy dla DB jest ekwiwalent.

czy ja dobrze rozumiem że walidację definiuje się jako string w laravel? jest