Wpis z mikrobloga

#it #programista15k #pytaniedoeksperta #pytanie #komputery

TL;DR Czy "WiFi calling" może działać w telefonie dual SIM poprzez pakiet danych na drugiej karcie SIM? Moje odkrycie.

Jestem w Korei Południowej. W telefonie mam aktywne dwie karty - eSIM GigSky oraz T-mobile.pl
Na pierwszej korzystam z pakietu danych zaś druga zazwyczaj służy do rozmów w zasiegu WiFi (np. w hotelu) właśnie wtedy kiedy mam aktywne WiFi calling.

Mój test:
Moja polska karta zazwyczaj łączy się z siecią KT a czasami SKT. W Korei działa jeszcze trzeci operator LG U+. Spróbowałem wybrać tą sieć ręcznie aby sprawdzić czy moja karta zadziała również z nią. Ku mojemu zdziwieniu zamiast napisu "Brak sieci" albo "LG U+" zobaczyłem "T-Mobile.pl using Mobile Data".
Załączam zrzut ekranu dla potwierdzenia.

Spróbowałem wysłać i odebrać SMS z innego telefonu. Próba powiodła się. Następnie wyłączyłem WiFi Calling w ustawieniach telefonu. Spróbowałem ponownie i nie udało się wysłać ani odebrać SMS. Ponownie włączyłem - odebrałem i wysłałem kolejne wiadomości z powodzeniem.

Nie mam 100% pewności czy zostało to wysłane przez tunel i T-Mobile.pl czy może jednak sieć lokalnego operatora ale wygląda na to, że tak. Czekam jeszcze czy w najbliższych dniach pojawią się jakieś dodatkowe opłaty doliczone do rachunku czy też nie.

Nie słyszałem ani nigdzie nie znalazłem informacji aby komuś udało się zestawić tunel do swojego operatora poprzez pakiet danych drugiej karty w telefonie. We wszystkich tematach jakie znalazłem na forach rozwiązaniem w celu korzystania z WiFi Calling jest tylko użycie drugiego urządzenia jako HotSpota aby nasz telefon widział sieć WiFi.

Czy to co udało mi się uruchomić to funkcjonalność, o której jeszcze nikt nie słyszał? Może Apple coś zaprogramowało ale nie dało nikomu o tym znać? :) Czy zestawienie tunelu i droga jaką zostanie to zrobione zależy od marki i modelu telefonu czy od operatora? W tym przypadku to iPhone XS.

Jestem bardzo ciekaw mojego odkrycia bo już jakiś czas temu mówiłem znajomym, że jeszcze tego za granicą do szczęścia brakuje.
Aibatt - #it #programista15k #pytaniedoeksperta #pytanie #komputery

TL;DR Czy "WiF...

źródło: comment_ytXUvCrtneR0PLGZ3nxbPPgdky3XZA2V.jpg

Pobierz
  • 1
@Aibatt: po 1. to nie jest "WiFi calling" tylko VoLTE
Po 2. Pierwszy raz to widzę - bo nawet nie jesteś podłaczony ale wychodzi na to jakbyś się normalnie do rimmingu (#pdk) podłączył i leciał cały czas na danych mobilnych