Wpis z mikrobloga

Dzisiaj ciąg 335kg z gumami od góry (reverse band deadlift). 6 tygodni temu zrobiłem 320kg w tym wariancie, dzisiaj 335kg czyli +15kg dołożone :)

Po co taki wariant? On pozwala bardzo mocno popracować nad lockoutem szczególnie pod sam koniec, czyli tam gdzie mam największe problemy. Gumy mocno pomagają na dole, ale też bardzo szybko przestają pomagać i zmuszają ciało do walki z ciężarem. W przeciwieństwie do rack/block pulli, tutaj mamy full ROM, i pozycja przy lockoucie jest taka sama jak w zwykłym ciągu, a nie inna jak to ma miejsce przy rack/block pullu.

Do tego też eksperymentuje z inną techniką ciągu, znacznie szerszy rozstaw nóg, szerszy chwyt do tego rolowanie sztangi wejście w pozycję i większa inicjacja nogami. Podobno dla gości z "grubszymi kościami" to jest dobra metoda. Nie wiem, uważam że warto sprawdzić, popróbować.

Reverse band deadlift - 325kg x 1 (5kg PR), 335kg x 1 (15kg PR)
RDL 4x8
Reverse hypers 5x10
Lat pulldown 5x10
Band ham curl 3x30
AB pulldown 3x12

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
IntruderXXL - Dzisiaj ciąg 335kg z gumami od góry (reverse band deadlift). 6 tygodni ...
  • 17
bez gum też masz taki start z dołu szybki ? Mega zazdroszczę


@Kwiatuszek_Mateuszek: Też :) A teraz wydaje mi się że jeszcze mocniejszy start będzie, bo z powyższą techniką większy start z nóg mam. Ogólnie to ja w ciągu mam posrane wszystko, super łatwo i szybko odklejam sztangę, bez problemów przechodzę kolana i nagle na 5cm przed pełnym lockoutem zatrzymuje się wszystko i robi się walka. Dlatego teraz skupiam się na
problemy z lockoutem, start z dołu podejrzewam że mocna czwórka zapewnia


@Kwiatuszek_Mateuszek: Czwórek w ogóle nie trenuje, naprawdę i to też widać mam je malutkie w porównaniu do reszty. Mocny bebech, trening z gumami, BOX SQUATS, i start jest banalny...

A jeśli chodzi o ten lockout, po prostu taki układ dźwigni + słaby poślad w tej pozycji . I myślę że za mało ciągów skupiających się na tej fazie ruchu (block
nie boisz się zaburzyć balansu strukturalnego nie trenując czwórki ?


@Kwiatuszek_Mateuszek: Odkąd ćwiczę typowe ćwiczenia na czwórki zrobiłem nie wiem kilka/kilkanaście razy? Mój największy front squat wynosił 70kg w serii lol.

Nie da się mieć za słabych czwórek... w sensie to jest bardzo trudno osiągnąć, i zdecydowana większość osób ma zbyt silne czwórki do dwójek i to w stopniu grożącym kolanom, ale kto tam mnie by słuchał ech. W zależności od
Nie da się mieć za słabych czwórek... w sensie to jest bardzo trudno osiągnąć, i zdecydowana większość osób ma zbyt silne czwórki do dwójek i to w stopniu grożącym kolanom, ale kto tam mnie by słuchał ech.


@IntruderXXL: co XD dlatego good moorning squat jest taki popularny? xd
co XD dlatego good moorning squat jest taki popularny? xd


@banaan: BULLSHIT... Ten problem u zdecydowanej większości osób wynika ze złej techniki przysiadu, złej pozycji (nie trzymania wypiętej klaty) nie trzymania napięcia, nie inicjowania fazy koncentrycznej przysiadu plecami, a to jest podstawa - czyli wbicie pleców w sztangę, tak jakbyśmy chcieli się przewrócić do tyłu.

Jeśli chodzi o kwestię mięśni, to jak już niedomaga brzuch i/lub dół pleców NIE CZWÓRKI.

Oczywiście