Wpis z mikrobloga

@GrzesTSW: Ja pamiętam jak kiedyś pojechałem tam we Wrocławiu wzialem numerek i wróciłem do pracy a po pracy stanalem w kolejce i czekałem pol godziny tylko . Bareja wiecznie żywy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GrzesTSW: @Adicts: niestety takie realia albo komuś da się zarobić 2-2.5 tys albo takie kolejki będą i trzeba będzie brać wolne. Wystarczy popatrzeć na placówkę pocztowa 6 okienek 3 wolne ale w końcu trzeba zmniejszać biurokrację ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@GrzesTSW: Ja poszedłem w piątek o 12:30. Bilet wziałem bez kolejki. Poszedłem zjeść do Galerii Dominikańskiej. O 13:11 juz mialem SMSa, ze zostało 20 osób w kolejce. Podszedłem do Urzędu. Czekałem może maks 10 minut i o 13:45 juz miałem złożone dokumenty.
Z odebraniem już było gorzej. Numerek wziąłem o 9:35 z tego co widziałem to kolejka szła wolno więc. Pojechałem do pracy. Na bieżąco sprawdzałem status kolejki na https://rezerwacje.duw.pl/status_kolejek/.
  • Odpowiedz
  • 0
@piotras24: Niby tak, ale dojazd parokrotnie z pracy pod urzad jak masz 20km w jedna strone tez jest slaby;) ja ogarnalem pare podcastow i 3 rozdzialy ksiazki wiec nie ma tego zlego;)
  • Odpowiedz
  • 1
@piotras24: No i generalnie to nie chodzi o to, ze nie da sie kombinacjami nie “stracic” az tyle czasu. Ja to wiem i tez robie tak by optymalizowac. Chodzi jednak o to, ze tak nie powinno byc w urzedzie i kropka.
  • Odpowiedz
@GrzesTSW: Dlatego nazwałem całość "akcją" :) Trzeba być dobrym strategiem, żeby wiedzieć o której wyjść, żeby jeszcze były numerki i kiedy przyjść na miejsce, żeby długo nie stać długo. Z drugiej strony za bardzo nie wiem jak to rozwiązać. Ludzie sami się nakręcają przychodząc coraz to wcześniej. Nie da się obsłużyć wszystkich rano a urząd jest czynny przez cały dzień. Nie tylko w godzinnach porannych. Poza tym przychodzą inne osoby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RedRightHand: W Poznaniu to samo - żona ostatnio odbierała bo zmieniła nazwisko. Mowiła że 99% osob w kolejce to Ukraińcy. Jak oni odbieraja te wizy na 90 dni to wlasnie tam. Ludzie stoją w kolejkach od 7 rano.
  • Odpowiedz
@GrzesTSW: Wyrabiałam paszport miesiąc temu. Zajęło mi to 35 minut (złożenie wniosku gdzie przede mną było 60 osób) i 1-1,5 h odebranie (140 osób w kolejce przede mną).
Jaki jest mój sekret? Przyszłam o 12:00 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem, czemu wszyscy owczym pędem jadą tam na rano.
Od 1. stycznia tego roku otworzyli 18 nowych stanowisk, więc naprawdę nie jest tak źle.
  • Odpowiedz
@GrzesTSW: Czyli muszę zmodyfikować swój protip do 11:00? :)
Widziałam też ludzi zostawiających swoje numerki na ławce i idących do domu. Teoretycznie tak też można się dostać.
Kurcze, Urząd Wojewódzki to takie ciekawe miejsce, chętnie wyrobiłabym tam paszport jeszcze raz :D
  • Odpowiedz
@GrzesTSW: Warto robić w mniejszych miastach i nie w wakacje. Mi w Opolu to zajęło moment, a z Wrocławia daleko nie ma. Czas w pociągu można wykorzystać na lapku produktywnie i w zasadzie traci się godzinę z dwóch wyjazdów. Z dworca do punktu jest jedna ulica prosto, jakieś 5-6 minut z buta. W środku idzie szybko, kolejka prawie żadna. No tylko trzeba się pofatygować złożyć i odebrać, ale serio, straciłem
  • Odpowiedz