Wpis z mikrobloga

Prawie za każdym razem gdy wypiję kawę to mam skurcze mięśni nóg, ręki albo mruga mi powieka. Dlatego też prawie nie pijam kawy chciaż czasami mam ochotę i się skuszę. Zastanawiam się czy może powinienem suplementować jakąś witaminę lub magnez na codzień. Juzy nawet nie chodzi o to żebym mógł pić kawę. Po prostu może mam jakieś inne skutku braku tych składników a nawet o tym nie wiem. Czy ktoś z Was może mi doradzić? Może powinienem iść do lekarza? #medycyna #zdrowie #kawa
frifinker - Prawie za każdym razem gdy wypiję kawę to mam skurcze mięśni nóg, ręki al...

źródło: comment_CV8s2FVHsbLIrjHTmkKvR2UHNtZy8wFK.jpg

Pobierz
  • 34
@frifinker: miałem podobny problem ze skurczami i czasem jakieś dziwne drganie powieki. Dodatkowo paznokieć mi się jeden osłabił. Byłem u dermatologa z tym paznokciem, wszystkie możliwe badania zrobiłem i wyszły bardzo dobrze. Przepisał mi jakieś gówno na lepsze ukrwienie, ale nie pomogło. Zacząłem brać Magvit B6 i paznokieć zaczął regenerować się i ustąpiły skurcze, oraz te drgania powieki. Wychodzi na to, że brakowało mi tych składników.
@spiaca_kapibara wartości w przykładzie zupełnie przypadkowe, bazujące na założeniu że dostarczamy więcej magnezu w kawie niż tracimy przy sikaniu:

1 pijeszsz kawę, dostarczasz 30 mg magnezu
2 sikasz więcej wuplukujac 10 mg magnezu
3.pijesz kolejna kawę dostarczasz 30 mg magnezu
4. Sikasz więcej wypłukujesz 10 mg magnezu

Jak dla mnie ile kawy by nie wypić magnez zawsze wyjdzie na plus
@frifinker: powiem ci, że mam nerwicę od jakiś 5-6 lat. Ciagle miałem przyspieszone bicie serca, ciagle skurcze nóg. A moim lekarstwem na nerwice było branie magnezu. Wmawialem sobie, ze pomaga. 5-6 lat brania magnezu bez przerwy, w końcu sie wkurzyłem i przestałem brać. Od 5 miesięcy ani jednej tabletki i skończyły sie wszystkie problemy. Wiec zrób sobie magnez i zorientuj sie czy aby to na pewno przez to.
Edit:
Oczywiście po