Wpis z mikrobloga

Prawie za każdym razem gdy wypiję kawę to mam skurcze mięśni nóg, ręki albo mruga mi powieka. Dlatego też prawie nie pijam kawy chciaż czasami mam ochotę i się skuszę. Zastanawiam się czy może powinienem suplementować jakąś witaminę lub magnez na codzień. Juzy nawet nie chodzi o to żebym mógł pić kawę. Po prostu może mam jakieś inne skutku braku tych składników a nawet o tym nie wiem. Czy ktoś z Was może mi doradzić? Może powinienem iść do lekarza? #medycyna #zdrowie #kawa
frifinker - Prawie za każdym razem gdy wypiję kawę to mam skurcze mięśni nóg, ręki al...

źródło: comment_CV8s2FVHsbLIrjHTmkKvR2UHNtZy8wFK.jpg

Pobierz
  • 34
@frifinker: Najbogatsze źródła (zawartość magnezu w 1 kg produktu)

kakao gorzkie 16% – 4,2 g
kasza gryczana – 2,2 g
fasola biała – 1,7 g
czekolada gorzka – 1,7 g
orzechy laskowe – 1,4 g
płatki owsiane – 1,3 g
ciecierzyca – 1,2 g
groch – 1,2 g
szpinak – 0,5 g
makrela, dorsz – 0,3 g
@frifinker: jak już suple, to wapń, a nie magnez. Skurcze powiek i tak dalej biorą się zazwyczaj z niedoboru wapnia, fakt, że niedobór magnezu może sprawić, że komórki nerwowe nie wykorzystają tego wapnia który jest w organizmie. Kawa po prostu pobudza, przez co - obrazowo pisząc - osłabione niedoborem komórki nerwowe wariują.

A, badania z krwi ani nie wykażą niedoboru magnezu, ani nie wykażą niedoboru wapnia. One pozwalają tylko określić zaburzenia
Prawie za każdym razem gdy wypiję kawę to mam skurcze mięśni nóg, ręki albo mruga mi powieka.


@frifinker: Dziwna zależność, kawa podnosi trochę ciśnienie, ale żeby powodowała skurcze to nie słyszałem jeszcze. Suplementuj potas z magnezem przez kilka tygodni, powinno pomóc.