Wpis z mikrobloga

W biurze 30,3 C, nie da się pracować, dosłownie pływam po tym biurku. Mówię do szefa, żeby zorganizował nam jakiś klimatyzator chociaż bo ten wiatrak to gówno daje i tylko dmucha to ciepłe powietrze w środku. Powiedział, że mu się nie opłaca na jeden "troszkę cieplejszy" dzień w roku kupować klimatyzatora. To mówię, że skoro to tylko "jeden cieplejszy" dzień to niech nas wcześniej do domu puści bo nie da się tak pracować. I trochę się zdziwiłem jak odpowiedział: "Jak Ci się nie podoba to możesz wyjść wcześniej i już wgl do pracy nie wracać". Zero jakiegokolwiek szacunku do pracownika.

Drukuje wypowiedzenie na koniec dnia, kładę na biurko i wychodzę stąd bez słowa nawet. I tak miałem plany, żeby się przeprowadzić, ale brakowało mi tego impulsu i w sumie dobrze, że tak wyszło. Mam nadzieję, że również będzie zdziwiony tym bardziej, że jest masa roboty i dodatkowo jeden z naszej trójki idzie za 1,5 tygodnia na urlop na dwa tygodnie. Zesrają się tutaj ze wszystkim, ale może to ich nauczy jakiegokolwiek szacunku.

Dam znać jutro rano jaka była reakcja szefa (pewnie będzie wydzwaniał po pracy, ale chyba przypadkowo zostawię służbowy w pracy, a mój się chyba rozładuje dzisiaj na cały dzień).

#pracbaza #oswiadczenie #gownowpis
  • 377
chyba przypadkowo zostawię służbowy w pracy, a mój się chyba rozładuje dzisiaj na cały dzień


@JohnnyGaat: Nie bój się odebrać. Jak zadzwoni na prywatny, to powiedz, że nie opłaca Ci się odbierać telefonów z firmy.
@JohnnyGaat:
o jak szanuję!

ale chyba przypadkowo zostawię służbowy w pracy

czemu "przypadkowo"? Telefon służbowy, jak sama nazwa wskazuje, służy do wykonywania pracy, a nie być smyczą łączącą pracownika z firmą. Pozostawienie telefonu służbowego w pracy jest jak najbardziej OK.
@JohnnyGaat: Popieram. Wiesz co? Nie chodzi o sam honor itp itd, bo nie zawsze sie warto unosic, ale mi stanowiloby to problem, ze wiekszosc dnia spedzam w miejscu, w ktorym nie jestem brany powaznie, czy maja do mnie taki stosunek. To moze negatywnie wplynac na reszte zycia, i nie warto ;) a i ciezko sie zaangazowac w prace w takim miejscu. Pozdrawiam, i powodzenia!
@JohnnyGaat: pracowałem w takim januszeksie jeszcze trzy tygodnie temu... wysiadł mi żołądek w nocy, więc stwierdziłem że nie siądę za kółko po nieprzespanej praktycznie nocy - o czym poinformowałem janusza, ten zażądał zwrotu auta firmowego i rozliczenia - napisałem że jak ma ochotę przyjechać - to zapraszam. Przyjechał, zabrał auto i już się z nim nie widziałem :) janusz z gatunku tych co wypominają że muszą ci płacić i ile go
@JohnnyGaat: Przecież to nie jest tylko jeden dzień w roku w którym klima powinna być. Na pewno są przepisy określające pracę, wiem że dolna granica w biurze to 18 stopni. Z daleka od takich Januszy, powodzenia i daj znać jak zareagował. BTW. Dobrze że wypowiedzenie dałeś na koniec dnia przynajmniej mogłeś się nim w ciągu dnia powachlować ( ͡° ͜ʖ ͡°)