Wpis z mikrobloga

@babadookk: ja się z nią zgadzam, to strasznie g------a praca, nigdy nie chciałbym tak pracować. Słabe zarobki, praca w szkodliwej pozycji, wdychanie jakichś lakierów, robienie codziennie tego samego, brak szacunku ze strony reszty społeczeństwa. Ale cóż, każdy robi to do czego się nadaje
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: Zarobki nie są złe, stylistka koleżanki ostatnio sama sobie kupiła duże mieszkanie bez kredytu, jak jesteś dobra to zajebiście się opłaca ale robota faktycznie c-----a, szczególnie jak się ma do czynienia z roszczeniowymi karynami, które nie odwołują wizyt i blokują miejsca innym klientkom. Często też sie zdarza, że inne babki co robią paznokcie rozpuszczają na inne ploty typu, że tak beznadziejnie zrobiła komuś paznokcie, że jakiś grzyb jej się
  • Odpowiedz
  • 81
@babadookk moja kuzynka ma swój salon i prowadzi jednoosobową dg. Laska non stop pochylona, wdycha pył, lakier i aceton 10 godzin dziennie, jednocześnie słucha pierdzielenia klientek. za parę lat czekają ją pewnie problemy z kręgosłupem i oddychaniem. Porównując moje biuro 8-16 w wygodnym fotelu i we względnej ciszy - naprawdę uważam że pracuje ciężko i nie jest to łatwa praca
  • Odpowiedz
  • 241
@babadookk troche ja rozumiem. Jak kuc programista siedzi 8h przy identycznym biurku na identycznym fotelu to co godzine musi miec przerwę w gane roomie i gorąca yerbe z bufetu bo inaczej nie moze się skupić.

Juz nie oceniamy trudności zawodu ale środowisko i to jak wpływa na pracownika a wtedy wychodzi ze to serio c-----a robota i męcząca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Canova: Kuc musi mieć przerwę, bo siedzi skupiony. Robienie paznokci to robota manualna w czasie której można sobie gadać. Nie ma raczej porównania.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@babadookk: w sumie to ty jesteś #p0lka bo nie powinno się podważać że czyjas praca jest mniej lub bardziej męcząca. Takie januszowanie jak wyśmiewanie informatyków że klepio w komputra i myślą że to prawdziwa praca.

Każda praca jest prawdziwa i każdemu pracującemu należy się szacun. Nigdy nie wiadomo ile praca kogoś kosztuje nerwów, wyrzeczeń itd.
  • Odpowiedz
@CoYoT: może się zdziwisz, ale manicure czy pedicure to nie jest praca na taśmie w fabryce.
Trzeba się skupiać na tym co się robi chociażby dlatego, że się pracuje z ostrymi narzędziami jak nożyczki, nożyki, cążki czy frezarka, którymi można zrobić klientce dużą krzywdę. O produktach zawierających kwasy zdolne poparzyć bardzo boleśnie nie wspomnę.

Nie jest to wysiłek typu kminienie jakiegoś problemu przez cały dzień, jest to po prostu inny
  • Odpowiedz
Słabe zarobki


@ZdeformowanyKreciRyj: słabo zarabiają słabo myślący. Przy innej pracy jest taki sam podział. Zarabia ten, kto myśli. Znam osobę, która nie może znaleźć dobrego pracownika za 6k netto. Sama zarabia astronomiczne kwoty.Obroty na pazurach są kosmiczne. Zakładając, że jeden pracownik robi 8-10 klientów to przynosi zysk w okolicach 1,5k za dzień pracy.
  • Odpowiedz
  • 4
@caslin albo jest kiepska sobie na słabe ceny. Moja kuzynka pracuje 4-6h dziennie gdzie klientki do niej przyjeżdżają i potrafią czekać w kolejce parę tygodni. W soboty tylko 8/9-11, a stawka 150-200% zależy czy ma plany czy nie.

Zarabia ponad 6k na czysto, nie odejmuje tylko amortyzacji urządzeń. Więc albo jakieś kijowe miejsce albo ceny na bez sensu albo jakiś Tokio ujdzie.

Podoba sytuacja dziewczyny, która misiek na strażu. Pogadałem z
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: Zależy gdzie ale często to jest właśnie zajebiscie płatna robota, moja znajoma tak pracowała na własnej działalności i brała 300-500 za zabieg, pare takich dziennie i pyk
  • Odpowiedz
@babadookk: A może by tak przestać się śmiać z innych, bo generalnie każda praca jest męcząca na swój sposób. Robienie paznokci wymaga kreatywności przy tworzeniu wzorów, precyzji przy p---------u się z tymi drobnymi elementami, malowaniem szczegółów, i żeby nie s--------ć komuś wyglądu, a dodatkowo musisz się użerać często z pustymi klientkami typu ''madka''. W każdej pracy znajdziesz jakieś minusy i o ile nie jest to Twoja pasja, to będzie męczyć,
  • Odpowiedz