Wpis z mikrobloga

@SiemkaKtoPeeL: bo Mongołów to trzeba przyjmować w miastach / zamkach - na otwartym terenie jest ciężko. Na tym etapie powinieneś już mieć najlepsze mury + działa. Obsadzasz miasto gównianymi jednostkami (oszczepnicy, straż miejska) i czekasz jak zaczną oblężenie. Następnie to ty ich atakujesz - rozstawiasz jednostki tak, żeby każda wieża była aktywna a resztę robią działa. Nudne to jest ale skuteczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SiemkaKtoPeeL: no fakt, że Polska to na pierwszej linii ognia , ja zazwyczaj grałem zachodnimi nacjami więc miałem więcej czasu na przygotowanie się. Co do Papieża - to jest delikatnie rzecz ujmując spierdzielone trochę. Grając np. Anglikami buduję katedry, wysyłam wszędzie klechów, palę heretyków, poziom katolicyzmu mam w prowincjach rzędu 90 %, chwilowo nikogo nie leję a Papież stwierdza, że nasze relacje się pogorszyły ( ͡° ͜ʖ ͡°
@SiemkaKtoPeeL grałem ostatnio kampanie polską i też miałem ten problem. Protip to szybkie podbicie wschodu, mongolowie respią się zaraz przy końcu mapy, mają tylko 3 czy 4 możliwości przejścia przez rzekę która tam płynie. Obsadz wszystkie mosty i brody piechota, za nimi armia samych łuczników i dział, jak będą atakować to blokujesz most piechota i strzelcy i artyleria robią pogrom na moście