Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pinej porady #prawo w kwesti #bron
Został mi zarekwirowany przez policję rewolwer hukowo kinetyczny Major Eagle - kupiony 10/02/2016 w sklepie Militaria.pl - rewolwer był sprzedawany jako borń bez zezwolenia
Potwierdzalem jeszcze zakup na policji - niestety telefonicznie

W tym momencie jestem wezwany na przesluchanie w sprawie nielegalnego posiadania broni sprzedanej przez duży podmiot , który jak to w Polsce umywa się od odpowiedzialności - infolinia jest opryskliwa , na maile ode mnie oraz od policji nie odpowiadają.

Sprawa dosyć poważna chyba nawet nadająca się na #afera i kręcenie małysza na głównej
  • 145
Pisz zawiadomienie, o popełnieniu przestępstwa i oszustwa przez sklep


@AbaKowner: a niby czemu? kiedyś był legalny, teraz już nie jest... dlaczego sklep ma odpowiadać za użytkownika?

Rewolwer hukowo kinetyczny Major Eagle 2,5" tymczasem link odnosi już na strone do innego produktu -> Rewelwer HUKOWY Major Eagle 2,5" - ewidentnie inny produkt i ewidentne matactwo wprowadzające w błąd


@skurvol_Dominik: masz takie zabezpieczenia?:

posiada 4 zabezpieczenia przed nielegalną próbą przeróbki : częściowe
@skurvol_Dominik: i takiej linii obrony bym się trzymał... na przesłuchanie wziąłbym dowody zakupu, wydruk strony internetowej z tego okresu (jeśli znajdziesz) i trzymał tego, że kiedyś kupiłeś, postrzelałeś trochę hukowymi i tak sobie leżał kilka lat w szufladzie lub garażu bo szybko ci się znudził i w ogóle zapomniałeś o nim.. nie wiem czy wspominanie o sejfie to dobry pomysł..
@skurvol_Dominik: a teraz odpowiadając na spokojnie:

Został mi zarekwirowany przez policję rewolwer hukowo kinetyczny Major Eagle - kupiony 10/02/2016 w sklepie Militaria.pl - rewolwer był sprzedawany jako broń bez zezwolenia


zostałeś ofiarą policyjnej interpretacji przepisów, przykro mi. Temat jest do ogarnięcia jeżeli się w idiotyczny sposób nie podłożysz. Pamiętaj, że policja z ciebie chce zrobić wykrytą i rozwiązaną sprawę w statystykach.

Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji wykazały, że materiał
@AloneShooter: > wszystko jest fajnie, ale ta sprawa jest do #!$%@? już na starcie. Rewolwer hukowo kinetyczny Major Eagle w świetle Ustawy o Broni i Amunicji nie jest bronią palną na pozwolenie, a działania policji wynikają z przyjętej przez policję interpretacji prawa.
Teraz powiedz mi czy jest jakaś interpretacja / wyrok itp ? Znalazłem tylko jakąś sygnaturę wyroku sądu w Częstochowie
Wolałbym pójść z konkretami
@skurvol_Dominik: konkret jest taki, że jest ustawa która cię jako cywilnego posiadacza obowiązuje. Jest nią Ustawa o Broni i Amunicji, a w niej jest taki artykuł:

Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:

11) posiadania broni palnej alarmowej o kalibrze do 6 mm.

https://www.lexlege.pl/ustawa-o-broni-i-amunicji/art-11/

I teraz żebyś nie dał sobie wmówić jakiś bzdur - przyjęta definicja to najmniejsza średnica części prowadzącej przewodu lufy broni strzeleckiej wyrażona w milimetrach lub w
@AloneShooter: ale łatwo jest wybronić jeśli opinia tego laboratorium nie jest ustawą, przecież to ustawa jest nadrzędna i nią trzeba się sugerować. Wystarczy powołać biegłego z zakresu broni i jeśli nie jest ciemny albo ustawiony to da opinię taką jak pisałeś, nie da się załadować amunicji scalonej o kalibrze 10mm bo rewolwer ma kaliber 6mm flobert.

Myślę że ogarnięty prawnik go wybroni, ale chlew obsrany gównem bo nawet o takie coś