Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pinej porady #prawo w kwesti #bron
Został mi zarekwirowany przez policję rewolwer hukowo kinetyczny Major Eagle - kupiony 10/02/2016 w sklepie Militaria.pl - rewolwer był sprzedawany jako borń bez zezwolenia
Potwierdzalem jeszcze zakup na policji - niestety telefonicznie

W tym momencie jestem wezwany na przesluchanie w sprawie nielegalnego posiadania broni sprzedanej przez duży podmiot , który jak to w Polsce umywa się od odpowiedzialności - infolinia jest opryskliwa , na maile ode mnie oraz od policji nie odpowiadają.

Sprawa dosyć poważna chyba nawet nadająca się na #afera i kręcenie małysza na głównej
  • 145
  • Odpowiedz
@AloneShooter Tak. To jest tymczasowe zezwolenie na sprzedaż rzeczy nielegalnej. Takie rzeczy zrozumiałbym w latach 90". Chyba Policja nie urodziła się w dniu kiedy sprzedali cały magazyn
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik: najważniejsze pytanie czy twój prawnik jest oblatany w kwestiach okołobroniowych. Tak jak powiedziałem - będą próbować cię wrobić w nielegalne posiadanie broni bez zezwolenia. Twoim zadaniem jest nie przyznawać się do tego i wyjaśnić, że posiadałeś wyłącznie bezpozwoleniową broń alarmową.

@dildo-vaggins: jup, najgorzej to iść na "współpracę z policją". Ty im zrobisz dobrze zamykając szybko sprawę, a oni tobie nabrudzą w papierach.

@AbaKowner: jak bardzo orientujesz się w
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik: czyli prokurator jeszcze nie postawił Ci zarzutów a zbierają dopiero na Ciebie dowody, jako świadek nie możesz odmówić składania zeznań, więc staraj się mówić że nie pamiętasz, nie daj się stresowi i nie zaczynaj gadać, zwykle wtedy pan bagieta staje się miły żeby coś z ciebie wyciągnąć, bedzie gadał że to nic takiego, w tym roku miałem zajęcia z technik przesłuchiwania xD

@AloneShooter: nie wiadomo czy postawią, muszą mieć
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik: Mysle, ze sprawa jest mocno interesujaca i wrecz precedensowa. Mam prosbe, czy mozesz zalozyc tag i na nim informowac nt postepow i jak to finalnie sie zakonczy?
Powodzenia Mirku! Moim zdaniem prawo jest po Twojej stronie.
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: podesłałem koledze prawnika z pomorskiego jednocześnie będącego instruktora strzelectwa. Może skorzysta.

@skurvol_Dominik: kolega dildo ma rację - im mniej powiesz tym dla ciebie lepiej. Odpowiadaj wyłącznie na pytania, nie składaj obszernych wyjaśnień, zapomnienie faktu (zasłonięcie się niepamięcią) jest lepsze od kłamstwa (świadek w przeciwieństwie do oskarżonego nie może kłamać), możesz odmówić odpowiedzi na pytanie jeżeli odpowiedź będzie ciebie lub kogoś z rodziny obciążać, nie daj się sprowokować czy zdenerwować.
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik: właśnie dlatego załóż tag, ja chętnie będę śledził, a sprawa karna to pewnie z 6 miesięcy, moja jako zgłaszającego przestępstwo skończyła się po około roku od złożenia zawiadomienia do skazania gościa (groźby). Jak nie ma dużo świadków w sprawie, albo szybko ich przesłuchają to za 3-4 miechy papiery do prokuratora a on decyduje czy umorzyć czy leci dalej, potem 3-4 miechy i sąd, oczywiście wszystko zależy od rejonu.

Trzymam kciuki,
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik: jest stresujące, wiem jak to wygląda. Chociaż gdy przeczytasz przepisy dotyczące broni to już nie będziesz takim łatwym celem.

Interpretacja odnoście tych rewolwerów Zoraki i podobnych zabawek ma genezę w laboratorium CLK, a te wykazywało już różne rzeczy, z których potem się też wycofywali. Ogólnie temat Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego to w środowisku okołobroniowym temat-mem. Chyba najbardziej znanym absurdem tego laba jest sprawa gwintu na końcu lufy. CLK uznało, że gwint
  • Odpowiedz
@Hertha: Tak właściwie to nie jest precedensowa, trochę poszperałem i jest kilka orzeczeń w takich sprawach, w większości pozytywnych dla oskarżonego.
  • Odpowiedz