Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pinej porady #prawo w kwesti #bron
Został mi zarekwirowany przez policję rewolwer hukowo kinetyczny Major Eagle - kupiony 10/02/2016 w sklepie Militaria.pl - rewolwer był sprzedawany jako borń bez zezwolenia
Potwierdzalem jeszcze zakup na policji - niestety telefonicznie

W tym momencie jestem wezwany na przesluchanie w sprawie nielegalnego posiadania broni sprzedanej przez duży podmiot , który jak to w Polsce umywa się od odpowiedzialności - infolinia jest opryskliwa , na maile ode mnie oraz od policji nie odpowiadają.

Sprawa dosyć poważna chyba nawet nadająca się na #afera i kręcenie małysza na głównej
  • 145
  • Odpowiedz
Broń nie jest dopuszczona do użytku przez osoby bez pozwolenia, to nie znaczy, że nie można jej posiadać


@AbaKowner: ja #!$%@?... przecież rozpatrujemy to konkretny przypadek i od początku mówimy tu w kontekście osób bez pozwolenia, które kupiły bez pozwolenia w sklepie bez pozwolenia, w którym pisało, że broń jest bez pozwolenia... skąd ty się urwałeś, że teraz wyjeżdżasz z osobami z pozwoleniem?
jak masz pisać durnoty to może sobie już
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik: Jestes pewien, ze to on Cie 'wsypal'? Bo czytalam, ze przed szczytem NATO w Wawie i SDM w Krakowie policja odwiedzala klientow Koltera ktorzy kupili Zorakiego. Tak jakby mundurowi mieli wglad w baze klientow. Moze cos podobnego ma miejsce z militariami w obecnej chwili?
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik: powodzenia, wiem, że brzmi banalnie, ale zachowaj spokój, nawet w stresującym momencie.
Co do policjanta, to nie nazywaj go swoim znajomym, zakładając, że nie jesteś psychopatą, to znajomy powiedziałby Ci żebyś to #!$%@?ł gdzieś i więcej się do tego nie przyzwalał...
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik: Odpiszemy w kilku punktach :)
1. Major Eagle nie jest i nigdy bronią nie był. Dołączamy stosowny dokument - w razie czego możesz go wydrukować i podrzucić znajomemu i na komendę. Przekopiujemy dla Twojej wygody kluczowy fragment:
"Nie można więc bez zmiany ustawy o broni i amunicji, traktować tego typu naboi, jako "amunicji do broni palnej" (bo nie zawiera żadnej istotnej części amunicji o których mowa w art.5 ust. 3).
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: w 100% analogicznie, bo jest zasilany przez te same naboje hukowe 6 mm short, niebędące amunicją w rozumieniu Ustawy o broni i amunicji.

Przy okazji chcemy też zapewnić, że również obecna oferta rewolwerów i pistoletów na kule gumowe nie jest bronią w rozumieniu Ustawy i może je zakupić każdy bez zezwolenia, choć są jeszcze mocniejsze niż rewolwery hukowo-kinetyczne typu Zoraki i im podobne:

- https://www.militaria.pl/umarex/rewolwer_co2_ram_combat_hdr_50_t4e_2_4758_p106206.xml
- https://www.militaria.pl/umarex/pistolet_co2_ram_combat_walther_ppq_m2_t4e_2_4760_p87007.xml
  • Odpowiedz
mam tydzień wierceni sobie dziury w głowie


@skurvol_Dominik: tak jak powiedział @BananowyKoko to tydzień na przygotowanie się. Na gorąco tylko byś sobie zaszkodził.

Ten dokument przygotowany przez WITU dla @MilitariaPL jest bardzo dobry i zdecydowanie się na niego powołuj. Wydrukuj go sobie i naucz się na pamięć dlaczego twój rewolwer nie podstawą do przyklepania ci nielegalnego posiadania broni :)
  • Odpowiedz
@MilitariaPL: Dziękuje za przesłanie dokumenty
Maila wysłałem rano i dostałem odpowiedz ze ktoś się ze mną skontaktuje
Już nie ma co znajomego w to mieszać bo sprawa sie dzieje i nie odstanie się ona po telefonie znajomego - machina ruszyła a na mnie i na moje rodzinie ciąży przede wszystkich strach i nerwy

Oczywiście potrzebuje pomocy bo nie mam pojęcia co w takiej sytuacji się robi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skurvol_Dominik: rób jak najszybciej pozwolenie. Zanim dojdzie do rozprawy będziesz miał pozwolenie a sąd nie ukara cię za to że jeszcze kilka miesięcy temu jej nie miałeś. Na pewno będzie to okoliczność bardzo łagodząca.

Jak dla mnie bardziej sensowne rozwiązanie niż adwokat. Skorzystanie z usługi adwokata nie daje ci gwarancji że on cię wybroni, a większości przypadków biorą hurtowo sprawy i nie przykładają się do prowadzenia spraw.

Edit: widzę że pozwolenie
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik: Po pierwsze, nie daj sobie wmówić, że to broń (jakakolwiek) wg. ustawy.
Po drugie wszystko zależy od biegłych. Wynajmij ilu się da którzy potwierdzą że tak jest (im więcej papierów na to przedstawisz tym lepiej)
Sądy gówno wiedzą i ślepo wierzą w to co powiedzą biegli.
Po trzecie trzymaj się zasady, na to co przedstawi prokurator, miej co najmiej 2x więcej papierów przeciwko (naprawdę ilość robi różnicę).
Trzymaj się i
  • Odpowiedz
Dobra jestem już po przesłuchaniu
Ogólnie bardzo miło
W protokole nigdzie nie dałem napisać slowa broń - wszędzie występuję to jako "urządzenie"
Dołączyłem masę dokumentów

Pan prowadzący powiedział że na 99% będzie to umorzone
Mimo wszystko na końcu protokolu
Zrzekłem się na rzecz skarbu państwa przedmiotu - urządzenia o nieuregulowanym statusie prawnym
  • Odpowiedz
@Opokan: Dzięki za zainteresowanie Porucznik Bagieta powiedział że jeśli do 3mc nic nie przyjdzie to znczy że sprawa umorzona - także nic nie przyszło nikt się nie odzywa a i ja specjalnie tematu nie drążę także chyba rozeszło się po kościach
  • Odpowiedz