Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pinej porady #prawo w kwesti #bron
Został mi zarekwirowany przez policję rewolwer hukowo kinetyczny Major Eagle - kupiony 10/02/2016 w sklepie Militaria.pl - rewolwer był sprzedawany jako borń bez zezwolenia
Potwierdzalem jeszcze zakup na policji - niestety telefonicznie

W tym momencie jestem wezwany na przesluchanie w sprawie nielegalnego posiadania broni sprzedanej przez duży podmiot , który jak to w Polsce umywa się od odpowiedzialności - infolinia jest opryskliwa , na maile ode mnie oraz od policji nie odpowiadają.

Sprawa dosyć poważna chyba nawet nadająca się na #afera i kręcenie małysza na głównej
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie , ale to ma małe znaczenie , sam się powiedziałem policjantowi że mam coś takiego


@skurvol_Dominik: ... to ma ogromne znaczenie, bo oznaczało by to że Policja dorwała się do baz Militaria.pl czy innych sklepów i czesze je pod kątem posiadania konkretnych towarów kupionych legalnie a zdelegalizowanych prawem które zadziałało wstecz...
  • Odpowiedz
@RobertKowalski: Ale tak to dziąła bo sam policjant mi powiedział że jest z tym ogromny kłopot
Tym czasem gdy odnalazłem na @ moje stare zamówienie w formie linków do produktu faktycznie w polu zamówienie jest
Rewolwer hukowo kinetyczny Major Eagle 2,5" tymczasem link odnosi już na strone do innego produktu -> Rewelwer HUKOWY Major Eagle 2,5" - ewidentnie inny produkt i ewidentne matactwo wprowadzające w błąd
  • Odpowiedz
@wjtk123: radca prawny do sprawy karnej? To już lepiej szukać porady na Wypoku. Za takie coś co do pierdla nie podadzą a jeśli nie był karany i ładnie poprosi to dostanie warunkowe umorzenie postępowania. W Polsce nie ma systemu common law, żeby zatrudnienie adwokata mogło coś zmienić bo uda mu się odnaleźć jakiś wyrok sprzed lat. Iura novit curia, więc po co tu jeszcze adwokat?
  • Odpowiedz
Ej dobra bo widzę udzielają się ludzie co wiedzą
Czy Bagiety mogą mi taki rewolwer podwalić jeżeli został zakupiony w 2018 roku i na dodatek jest już wypuszczony fabrycznie z zabezpieczeniami które uniemożliwiają strzelanie z niego gumowy kulami?
W praktyce jest teraz z niego hukowiec na 6mm long z zasklepioną lufą
  • Odpowiedz
radca prawny do sprawy karnej?

A co w tym dziwnego?


@wjtk123: bo jednak lepiej wziąć moim zdaniem adwokata. Radcy jako obrońcy w procesie karnym to nadal novum i większość z nich (poza chlubnymi wyjątkami) nadal się w tej materii średnio czuje.
  • Odpowiedz
@IgorK: Jasne, typowy radca raczej unika spraw karnych, ale to nie znaczy, że z automatu należy wszystkim przypisać brak wiedzy oraz doświadczenia w tej gałęzi prawa. W końcu jako pełnomocnicy w procesie karnym działają od 2010 r., a jako obrońcy od 2015 r., prawo karne jest też istotną częścią edukacji od studiów, przez aplikację, a kończąc na egzaminie zawodowym. Nie mówiąc już o tym, że część z nich to spadkowicze
  • Odpowiedz
@wjtk123:

to nie znaczy, że z automatu należy wszystkim przypisać brak wiedzy oraz doświadczenia w tej gałęzi prawa.


Oczywiście, że nie ale z moich obserwacji wynika, że matka-statystyka nadal ich w rywalizacji z adwokaturą, w tej kwestii, nie kocha
  • Odpowiedz
@wjtk123: Co do zasady masz racje, ale w praktyce to koles utopi tylko kase na jakiegos kauzyperde, chyba, ze adwokat to akurat dobry znajomy sedziego i w przerwie rozprawy szepnie mu cos na uszko.
  • Odpowiedz
Wiecie ja nie mam tu żalu do policji
Mam żal do dużego podmiotu "Militaria.pl" celowo wprowadzającego w błąd klienta w celu uzyskania korzyści finansowej - w tematach tak niestabilnych i zmiennych jak dostęp do takich narzędzi - sklep powinien informować osoby które zakupiły taki przedmiot przed nowelizacją że nastąpiła zmiana w przepisach i przedmioty te należy zgłosić do odpowiednich organów ponieważ wymagają one zezwolenia - tymczasem w momencie zakupu jak byk widnialo
  • Odpowiedz
celowo wprowadzającego w błąd klienta w celu uzyskania korzyści finansowej


@skurvol_Dominik: pozbierajcie kilka osób i zróbcie pozew zbiorowy, jak widać kilka osób by się znalazło
  • Odpowiedz