Wpis z mikrobloga

Dziś kończy mi się umowa o pracę. Siedzę sobie spokojnie i czekam aż szef zadzwoni z prośbą o spotkanie. Już poinformowałam go, że jeśli mam zostać, to musi być bardziej hojny. Tylko szef jeszcze nie wie, że wczoraj dostałam ofertę pracy od zaraz, za dużo więcej i pewnie myśli, że dorzuci 3 stówy i zostanę, tym bardziej, że sama prowadziłam budowę, która trwać będzie jeszcze 3 miesiące.
A ja w sumie sama nie wiem co zrobić, rzucę monetą i się dowiem :)
#pracbazaproblems #pracbaza
  • 142
@inyourface albo w drugą strone, gdyby pieniądze były płacone za rzeczywisty czas pracy, a nie tyle samo za 7-17 i tyle samo za 7-19. W rzeczywistości stawka w odniesieniu do standardowych 160 godzin wychodzi śmieszna. Młodym inżynierom wmawia się misję, buduje się poczucie pracy na budowie jako coś niezwykłego, innego i chyba lepszego niz praca biurowa. A mówią to przeważnie ludzie, ktorzy po naście lat są kierownikami i nic innego w życiu
inżynierem budownictwa. w papierach jestem tylko do pomocy, w rzeczywistości ogarniam prawie wszystko


@rozowatoxa: To na ch... ogarniasz to prawie wszystko, skoro płacą Ci tylko za pomoc?! Potem jest jak jest, a jak ma być, skoro mentalność niewolnika w genach od pokoleń ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rozowatoxa: jak dzieci. Mówisz wprost - dostałam ofertę na X, lubię tutaj pracować więc mogę się zgodzić na X. Mniej? OK - co dasz w zamian? Szkolenie? Fajny projekt za 2-3 miesiące? Nie? No to powodzenia, fajnie się pracowało, miło będę wspominać.
Jeśli czeka na Ciebie umowa to jedź ją zobacz - jeśli nie będzie pasować to nie podpisujesz i tyle. Może Cię docenił i bez dyskusji daje satysfakcjonującą kwotę.
@Adamvs: kubaturowe

@kamillus: @m0rdeczka: @Pawelvk: @mariokit: @Wega_: @jodzi: @JessPinkman: @hsossd: @kargo89:
Zostałam w obecnej pracy. Dostałam podwyżkę i dobre warunki. Pracowałam zawsze po 8 h i to się nie zmieni. Nie wyląduję na budowie w innym województwie. Do tego auto służbowe, również na niewielki użytek własny (do jazdy po mieście).
Szef przewidział dla mnie budowę 15 km od domu, do tego w